چگونه یک کوچ مناسب برای خودمان پیدا کنیم؟

چگونه یک کوچ مناسب برای خودمان پیدا کنیم؟

چگونه یک کوچ مناسب برای خودمان پیدا کنیم؟ قبلاً در مقاله ای که در سایت خود یاری، با عنوان« 11 روش ساده برای شناخت یک کوچ کارآمد و حرفه ای» منتشر شد، درباره نکاتی که برای پیدا کردن یک کوچ حرفه ای می تواند به کمک ما بیاید نوشته ام و به شما پیشنهاد می کنم که اگر به دنبال یک کوچ حرفه ای هستید به آن مقاله رجوع کنید، ولی در این مقاله نمی خواهم نکات تکراری برایتان بنویسم.


چیزی که درباره تخصص های گوناگون مانند پزشکی، مشاوره، روانشناسی و .. وجود دارد این است که ما برای اینکه بتوانیم تشخیض دهیم که یک متخصص بهتر از دیگران است می توانیم به دانش، اطلاعات و تجربیات او در زمینه کاری اش مراجعه کنیم، اما درباره یک کوچ حرفه ای به خصوص در حوزه موضوعات زندگی شرایط کمی متفاوت است. یک کوچ فردی است که خودش با متخصص ها کار می کند.
شرط اول: تسلط به مهارت ها و ابزارها
شرط اول در کوچینگ تسلط به مهارت های کوچینگ است و هرکس که به ابزارها و صلاحیت ها مسلط تر باشد به احتمال زیاد کوچ بهتری است. این موضوع را از چند طریق می توان متوجه شد:
1.دوره های گذرانده شده معتبر مرتبط با کوچینگ
2. رزومه مرتبط، ساعت های کارکرده با مراجعان
3.بازخوردهای مراجعان قبلی
شرط دوم: سبک زندگی یک کوچ
شرط تسلط داشتن به مهارت های هر حرفه ای، در کوچینگ هم کاملاً صدق می کند اما آنچه که واقعاً در کوچینگ اهمیت دارد این است که مراجع با کوچ خود احساس نزدیکی کند. احساس نزدیکی یعنی اینکه مراجع حس کند که کوچ زبانش را می فهمد، او را کاملاً می شنود و این موضوع می تواند به سبک زندگی یک کوچ بسیار مرتبط باشد.


برای مثال اگر شما به عنوان یک مراجع خودتان اهل طبیعت هستید و اوقات فراغتتان در طبیعت سپری می شود برایتان یک کوچ با چنین روحیه ای احتمالاً انتخاب بهتری است تا کوچی که اصلاً یک بار هم به دل طبیعت نرفته و سبک زندگی متفاوتی دارد. سبک زندگی یک کوچ نشان دهنده علایق او و اولویت های او در زندگی هستند.


پس علاوه بر نکات و الزاماتی که قبلاً گفته شد، توجه به سبک زندگی یک کوچ به شما کمک می کند که تجربه کوچینگ لذت بخش تری را داشته باشید.

نویسنده : آناهیتا محمودی

 

دیگر مقالات

کوچ آناهیتا محمودی

 

 

محصولات کوچ آناهیتا محمودی

 

این سایت از کوکی ها استفاده می کند تا تجربه مرور بهتری را به شما ارائه دهد. با مرور این وب سایت ، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.