تفاوت کوچ مالی و مشاور مالی

به طور کلی، شما برای پس انداز پول به کوچ مالی و برای سرمایه گذاری و رشد پول به مشاور مالی مراجعه می کنید. کوچ مالی با مشتریانی کار می کند که دارایی کمی دارند و به کمک مالی عمومی نیاز دارند، ولی مشاور مالی با مشتریانی همکاری می کند که نیاز به مدیریت و سرمایه گذاری دارایی های خود دارند. یک مشاور گزینه هایی را برای توسعه سبد سرمایه گذاری جهت ایجاد ثروت برای مشتریان خود در راستای رسیدن به اهداف مالی آینده فراهم می کند. آنها معمولاً هزینه های خود را براساس درصد دارایی تحت مدیریت دریافت می کنند، بر خلاف کوچ های مالی که معمولاً هزینه ثابتی را دریافت می کنند. مشاوران معمولاً برای شروع خدمات به حداقل سطح دارایی احتیاج دارند.
تفاوت مهم دیگر این است که کوچ های مالی مجوز ارائه مشاوره مالی مانند مشاوران را ندارند و بنابراین نمی توانند توصیه های خاصی را ارائه دهند. کوچ ها می توانند مشاوره اصلی در مورد مفهوم سرمایه گذاری ارائه دهند، اما آنها نمی توانند نحوه تخصیص دارایی های شما را توصیه کنند. آنها می توانند پس انداز پول را در یک حساب پس انداز با بهره بالا پیشنهاد دهند، اما نمی توانند یک حساب ویژه را پیشنهاد دهند.
کوچینگ همچنین با مشاوره از لحاظ زمانی متفاوت است. کوچینگ تمایل دارد، به مشتری برای دستیابی به سواد مالی و یادگیری مدیریت امور مالی خود، در مدت زمان محدودی کمک کند. از طرف دیگر مشاوره ، یک رابطه مستمر است که در آن مشاور یک یا دو بار در سال با مشتری خود ملاقات می کند و به طور مستمر سبد مالی را مدیریت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از کوکی ها استفاده می کند تا تجربه مرور بهتری را به شما ارائه دهد. با مرور این وب سایت ، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.