تفاوت کوچ مالی و مشاور مالی

تفاوت کوچ مالی و مشاور مالی

به طور کلی، شما برای پس انداز پول به کوچ مالی و برای سرمایه گذاری و رشد پول به مشاور مالی مراجعه می کنید. کوچ مالی با مشتریانی کار می کند که دارایی کمی دارند و به کمک مالی عمومی نیاز دارند، ولی مشاور مالی با مشتریانی همکاری می کند که نیاز به مدیریت و سرمایه گذاری دارایی های خود دارند.

یک مشاور گزینه هایی را برای توسعه سبد سرمایه گذاری جهت ایجاد ثروت برای مشتریان خود در راستای رسیدن به اهداف مالی آینده فراهم می کند. آنها معمولاً هزینه های خود را براساس درصد دارایی تحت مدیریت دریافت می کنند، بر خلاف کوچ های مالی که معمولاً هزینه ثابتی را دریافت می کنند.

مشاوران معمولاً برای شروع خدمات به حداقل سطح دارایی احتیاج دارند. تفاوت مهم دیگر این است که کوچ های مالی مجوز ارائه مشاوره مالی مانند مشاوران را ندارند و بنابراین نمی توانند توصیه های خاصی را ارائه دهند. کوچ ها می توانند مشاوره اصلی در مورد مفهوم سرمایه گذاری ارائه دهند، اما آنها نمی توانند نحوه تخصیص دارایی های شما را توصیه کنند. آنها می توانند پس انداز پول را در یک حساب پس انداز با بهره بالا پیشنهاد دهند، اما نمی توانند یک حساب ویژه را پیشنهاد دهند.

کوچینگ همچنین با مشاوره از لحاظ زمانی متفاوت است. کوچینگ تمایل دارد، به مشتری برای دستیابی به سواد مالی و یادگیری مدیریت امور مالی خود، در مدت زمان محدودی کمک کند. از طرف دیگر مشاوره ، یک رابطه مستمر است که در آن مشاور یک یا دو بار در سال با مشتری خود ملاقات می کند و به طور مستمر سبد مالی را مدیریت می کند.

[block id=”masomeh-kazemi”]

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رزرو رایگان جلسه کوچینگ

برای آشنایی بیشتر با کوچ و کوچینگ یک جلسه رایگان با کوچ مرتبط با مسئله‌تان رزرو نمایید. علاوه بر آشنایی با کوچینگ، کوچ مسیر رسیدن به هدف مطلوب با کوچینگ را برای شما بیان خواهد نمود.

کاربرد برنامه مرشدی و مربیگری
کاربرد برنامه مرشدی و مربیگری

اهمیت برنامه مرشدی و مربیگری به عنوان یک برنامه آموزشی با هدف توسعهی کارکنان هر روز بیشتر به عنوان یک ابزرا کلیدی در سازمان ها

عضویت در خبرنامه ایمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

جلسه رایگان کوچینگ

برای دریافت جلسه رایگان کوچینگ فرم ذیل را تکمیل نمایید.