در کوچینگ فروش، فرایند خرید را بشناسید!

در کوچینگ فروش، فرایند خرید را بشناسید!

معمولا اولین چیزی که در کوچینگ فروش به ذهن می رسید مفاهیم و موارد مهم فروش است. اما برای این که بتوانید فروش خوبی داشته باشید، باید بتوانید فرایند خرید را تشخیص دهید. زیرا این فرایند، همان مسیری است که مشتری شما در آن قدم می زند و بر اساس آن دست به انتخاب و خرید می زند. شما به واسطه شناخت این فرایند می توانید کوچینگ فروش خود را انجام دهید. به بیان بهتر به واسطه شناخت فرایند خرید می توانید استراتژی های فروش مختلفی برای خود داشته باشید. از این رو شناخت این فرایند تاثیر مستقیمی در افزایش فروش شما خواهد داشت.

فرایند خرید از چند بخش اساسی تشکیل شده است:

1- نیاز: اولین چیزی که مشتری با آن درگیر شده، عامل نیاز است. این که چگونه نیاز در مشتری ایجاد می شود یا چگونه از این نیاز باید استفاده کرد بحث طولانی و مفصلی دارد.
2- مقایسه: در این مرحله مشتری و مخاطب دست به مقایسه بین برندها و محصولات مختلف می زند. فاکتور هایی مانند خدمات پس از فروش، قیمت گذاری و… تاثیر گذار است.
3- خرید: عملا در این مرحله فرایند خرید به پایان می رسد و شما به عنوان فروشنده توانسته اید در این مسیر خود را به مخاطب و مشتری خود ارائه کنید و از این طریق سودآوری خوبی داشتید.
4- بعد از خرید: اما بعد از عبور از 3 مرحله بالا نوبت این است که به این فکر کنیم آیا مشتری برای خرید بعدی به شما مراجعه خواهد کرد یا نه؟ وقتی به این مرحله می رسید، متوجه خواهید شد که باید در چند مرحله گذشته اتفاقات مختلفی را رعایت می کردید تا اعتماد مشتری نسبت به شما جلب شود. زیرا یک خرید مشتری نمی تواند سود آوری خوبی داشته باشد، این خرید های پی در پی است که می تواند حکم مرغ تخم طلا را برای ما داشته باشد.

نویسنده: مجید خورشیدی
[block id=”majid-khorshidi”]

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رزرو رایگان جلسه کوچینگ

برای آشنایی بیشتر با کوچ و کوچینگ یک جلسه رایگان با کوچ مرتبط با مسئله‌تان رزرو نمایید. علاوه بر آشنایی با کوچینگ، کوچ مسیر رسیدن به هدف مطلوب با کوچینگ را برای شما بیان خواهد نمود.

عضویت در خبرنامه ایمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

جلسه رایگان کوچینگ

برای دریافت جلسه رایگان کوچینگ فرم ذیل را تکمیل نمایید.