فروش با بهترین قیمت توسط طراحی قیمت

فروش با بهترین قیمت توسط طراحی قیمت

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار یا به عنوان یک بازاریاب قرار است در نهایت با زبان مشترک قیمت با مشتری و مخاطب خود صحبت کنید. در کلام بهتر نقطه پایانی یک مذاکره زمانی اتفاق می افتد که هر دو طرف معامله با زبان قیمت وارد بحث می شوند و در نهایت قرار است در یک عدد و قیمت به توافق برسند. برای فروشنده بهترین حالت این است که قیمت گذاشته شده و اولین قیمت بیان شده تایید شود و برای خریدار بهترین حالت این است که محصول را رایگان در اختیار بگیرد که عملا این اتفاق به خاطر ذات بازار نمی افتد. از این رو مشتری سعی دارد تا حد امکان قیمت را کم کند. اما از دو جهت مرحله قیمت به نفع فروشنده است. اول این که جنس و خدمات در اختیار فروشنده است و وقتی مشتری این محصول را می خواهد نظر فروشنده در تعیین قیمت اولویت پیدا می کند. از طرفی دیگر همانطور که گفته شد بهترین حالت برای خریدار وجود ندارد و همین موضوع باعث می شود که مشتری تنها بتواند درصد کمی از قیمت را کاهش دهد. برای رسیدن به بهترین حالت فروش و برای جذب مشتری بیشتر از نظر رقابت قیمتی باید به طراحی قیمت دقت کنیم.

طراحی قیمت چیست؟

اما طراحی قیمت نوع نگارش و نشان دادن و بیان کردن قیمت توسط فروشنده است. به طور مثال وقتی روی محصول به صورت بزرگ نوشته می شود 30 هزار تومان، درد جدایی از پول در خریدار نسبت به زمانی که روی جنس عدد کوچکتر 45 هزار تومان ذکر می شود بیشتر است و همین موضوع علاوه بر این که باعث می شود جنس 45 تومنی بیشتر فروخته شود می تواند فروشنده 30 تومانی را وارد ضرر فروش کند.
طراحی قیمت یعنی بازی با ذهن مخاطب و مشتری، شما با طراحی قیمت درست می توانید مشتری را متقاعد به خرید کنید. این عاملی مهم در فروش و بازاریابی محصولات و خدمات است.

نویسنده : مجید خورشیدی
[block id=”majid-khorshidi”]

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رزرو رایگان جلسه کوچینگ

برای آشنایی بیشتر با کوچ و کوچینگ یک جلسه رایگان با کوچ مرتبط با مسئله‌تان رزرو نمایید. علاوه بر آشنایی با کوچینگ، کوچ مسیر رسیدن به هدف مطلوب با کوچینگ را برای شما بیان خواهد نمود.

مدرسه استارتاپی هوش مصنوعی
مدرسه استارتاپی هوش مصنوعی

مدرسه استارتاپی هوش مصنوعی شامل 80 ساعت آموزش های حوزه کسب و کار 20 ساعت آموزش تخصصی هوش مصنوعی و 40 ساعت منتورینگ می باشدشرکت

عالیجناب استرس
عالیجناب استرس

عالیجناب استرس: گاهی اوقات تصمیم گیری و انجام فعالیتهای ما به دلایل متعددی بسیار به کندی صورت میگیرد و حتی کاملا متوقف می شود که

عضویت در خبرنامه ایمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

جلسه رایگان کوچینگ

برای دریافت جلسه رایگان کوچینگ فرم ذیل را تکمیل نمایید.