چرا به بیزینس کوچینگ نیاز است؟

چرا به بیزینس کوچینگ نیاز است؟

دنیای کنونی به حدی دچار بحران اقتصادی فراگیری شده است که نه تنها بر اقتصاد کشورهای اروپایی تاثیرگذار بوده، به کسب‌وکارهای ایرانی و استارتاپ‌ها نیز لطمه زده است. وب‌سایت معتبر «CBinsights» در مقاله‌ای ۲۰ دلیل شکست کسب‌وکارها را معرفی کرد که همه موارد آن به مدیریت درست کسب‌وکارها ارتباط دارد.

دنیای کنونی به حدی دچار بحران اقتصادی فراگیری شده است که نه تنها بر اقتصاد کشورهای اروپایی تاثیرگذار بوده، به کسب‌وکارهای ایرانی و استارتاپ‌ها نیز لطمه زده است. وب‌سایت معتبر «CBinsights» در مقاله‌ای ۲۰ دلیل شکست کسب‌وکارها را معرفی کرد که همه موارد آن به مدیریت درست کسب‌وکارها ارتباط دارد.
ممکن است به نظر برسد که اداره یک کسب‌وکار، فعالیتی فردی باشد اما مانند موارد زیاد دیگری در زندگی، داشتن یک مشاور با تجربه که بتوان به او اعتماد کرد می‌تواند یکی از بهترین عوامل موفقیت شما در اداره و توسعه کسب‌وکار باشد.
همان‌طور که می‌دانید اکثر صاحبان کسب‌وکار که به دنبال رشد و توسعه سازمان خود هستند، منابع محدودی در اختیار دارند. با وجود اینکه کتاب‌های الکترونیکی و مقالات آنلاین زیادی در زمینه راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار وجود دارد اما هر کسب‌وکار منحصر به فرد است و دادن یک مشاوره عمومی برای همه کسب‌وکارها، به سختی می‌تواند نتایج قابل‌قبولی داشته باشد و جایگزین هدایت فردی شود.
مدیریت خوب به نوع کسب‌وکار وابسته نیست و ویژگی‌های مشترکی برای موفقیت دارد. یک مدیریت خوب می‌تواند همه‌چیز را به فروش برساند. فکر می‌کنید مک‌دونالد چگونه از یک همبرگر‌فروشی به یک تجارت موفق تبدیل شد؟
بحث‌های مدیریتی در یک کسب‌وکار شامل مدیریت فروش و بازاریابی، مدیریت منابع مالی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بحران‌ها و فشارها و … است که حضور یک مشاور و منتور خوب در کنار کسب‌وکار شما، باعث بهتر شدن روند روبه‌رشد کسب‌وکارها می‌شود.
بیزینس کوچ کیست؟
یک بیزینس کوچ، خود بنیان‌گذار و کارآفرین موفق است که تصمیم گرفته است از استعداد و توانایی خود در زمینه راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار استفاده کند و با ارائه راهکارهای ارزشمند و مفید ویژه هر کسب‌وکار، کمک می‌کند تا آن‌ها به اهداف خود برسند.
در نتیجه سریع‌ترین راه رسیدن به موفقیت، داشتن یک مربی حرفه‌ای است. در زمینه اداره و توسعه کسب‌وکار نیز همین منطق صادق است؛ یک مدیر با داشتن بیزینس کوچ در کنار خود، می‌تواند به سرعت به اهداف خود برسد و موفق شود.
بیزینس کوچ‌ها در کنار بنیان‌گذاران و مدیران کسب‌وکار فعالیت می‌کنند و اگر مدیران کسب‌وکار در مسیر خود با سوالات دشوار یا مشکلاتی مواجه شوند بیزینس کوچ به آنها کمک می‌کند تا مسائل خود را به بهترین شکل ممکن حل کنند.
اگر کسب‌وکار شما در شرایط بحرانی قرار دارد و به دنبال راهی برای احیای آن هستید یا به دنبال این هستید که برند خود را به مرحله بعد ببرید، استفاده از یک بیزینس کوچ حرفه‌ای یکی از موثرترین راه‌های پیش روی شما است.
مدیریت منابع انسانی
تنها منبع برتری رقابتی شما، نیروی انسانی شما هستند که متاسفانه اکثر شرکت‌ها به آن‌ها بهای کافی نمی‌دهند. فروش، بازاریابی و خدمات مشتری ۱۰۰درصد زمان یک مدیر را می‌گیرد؛ پس منابع انسانی یکی از مهم‌ترین منابع کلیدی هر کسب‌وکار است.
طبق مطالعات تونی ناپ، مدیر عامل شرکت اسپات‌لایت، هزینه‌ سرجمع هر کارمند حدود ۱۸ تا ۲۶ درصد از مجموع دستمزد سالیانه‌ او بیش‌تر است. اما این اعداد نباید شما را نگران کند. احتمالا از قبل می‌دانستید که برای چرخاندن شرکت حدود ۱۸ تا ۲۶ درصد حق بیمه‌ پرسنل را پرداخت می‌کنید. اما اگر حواستان جمع نباشد، هزینه‌ پرسنل می‌تواند از کنترل خارج شود و سود شما را بسیار کاهش دهد و این وضعیت در شرایط بحران اقتصادی بدون شک شما را به ورشکستگی خواهد کشاند.
مدیریت منابع مالی
حفظ و افزایش منابع مالی برای یک شرکت مهم‌ترین کار است. به دلیل پیچیدگی‌هایی که موضوعات مالی دارد، مدیران موفق معمولا در کنار کسب‌وکارهای خود از مشاورها و متخصص‌های مالی استفاده می‌کنند.
در نظر گرفتن یک طرح مالی و برنامه‌ریزی برای آینده، کار سختی است و هرکسی توان انجام آن را ندارد. اینجاست که باید به فکر یک مشاور در کنار خود باشید. مشاور مالی یکی از اعضای حیاتی تیم مدیریتی شماست. پس تمام تلاش خود را انجام دهید تا فرد مناسبی را در زمان مناسب انتخاب کنید.
یک مشاور مالی متخصص می‌تواند کسب‌وکار شما را از شکست نجات دهد.
مدیریت فروش و بازاریابی
واحد بازاریابی و فروش اصلی‌ترین بخش هر کسب‌وکاری است. برند‌های زیادی در طول چند سال اخیر در کشورمان متولد شده‌اند. بعضی موفق بوده‌‌اند و برخی از گردونه رقابت حذف شده‌اند. یکی از دلایل مهم شکست کسب‌و‌کار‌های کوچک و بزرگ، عدم پیروی از دستورالعمل‌های علمی برند‌سازی است.

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رزرو رایگان جلسه کوچینگ

برای آشنایی بیشتر با کوچ و کوچینگ یک جلسه رایگان با کوچ مرتبط با مسئله‌تان رزرو نمایید. علاوه بر آشنایی با کوچینگ، کوچ مسیر رسیدن به هدف مطلوب با کوچینگ را برای شما بیان خواهد نمود.

کوچ اقدام کیست؟

مشکلات همیشه مادی نیستند! ممکن است پول بسیاری درانواع مختلف حساب های بانکی داشته باشید ولی با چالش هایی در زندگی مواجه باشید که پول

ذهن سرگردان ما
ذهن سرگردان ما

ذهن سرگردان ما: استادان دانشگاه هاروارد، متیو کاینگسورث و دنیل گیلبرت (۲۰۱۰) پژوهشی انجام دادند که نشان می‌دهد ما تا چه اندازه به ذهن خود

عضویت در خبرنامه ایمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

جلسه رایگان کوچینگ

برای دریافت جلسه رایگان کوچینگ فرم ذیل را تکمیل نمایید.