چرا به کوچ مسیرشغلی نیاز داریم؟

چرا به کوچ مسیرشغلی نیاز داریم؟
بعضی از ما هستیم که از کمک گرفتن بیزاریم حتی اگر این کمک گرفتن،استفاده از خدمات کوچینگ مسیر شغلی باشد. خودم همیشه به نوعی از جمله افرادی بوده ام که می خواستند هر کاری را خودشان انجام دهند، هر وقت کسی به من پیشنهاد می کرد که وقتی با یک چالش شغلی روبرو می شوم با کوچ صحبت کنم،با خودم می گفتم، باید بتوانم این کار را به تنهایی انجام دهم! مبارزه بخشی از فرایند یادگیری است! بعلاوه ، چه کسی می خواهد واقعاً اعتراف کند که به کمک نیاز دارد؟


دقیقا چه چیزی کوچینگ مسیر شغلی را بسیار ارزشمند کرده است؟ در ادامه بخوانید تا به برخی از منافعی که شخص می تواند مدتی پس از بودن در کنار یک کوچ کسب کند،آگاه شوید.
در کنار یک کوچ مسیر شغلی:
1. شما به راهکارهای متناسب با شخصیت خودتان خواهید رسید.
مطمئناً ، توصیه‌های شغلی زیادی در اینترنت وجود دارد. اما توصیه های شغلی عمومی چیزی بیشتر از آنچه تاکنون به دست آورده اید برای تان به همراه نخواهد داشت.تقریباً همه افراد در برخی از مواقع دارای برخی از مشخصات فنی و خاص در موقعیت های خود هستند که یا از وجود آن آگاه نیستند و یا نمی دانند چگونه از آن استفاده کنند. و این همان جایی است که یک کوچ شغلی واقعاً می تواند مفید باشد. از این گذشته ، کوچ شما شخصی است که نه فقط برای توصیف هرگونه توصیه شغلی ، بلکه برای گوش دادن به وضعیت شما و از طریق یک روش تخصصی در مورد نحوه رسیدگی به چالش تان، شما را یاری خواهد نمود.
به عنوان مثال ، مراجعی هرگز در صنعت مواد غذایی کار نکرده است ، اما فکر می کند این صنعتی است که می خواهد با آن کار کند- دیگران همیشه او را بی دست و پا خطاب کرده اند. به کمک یک کوچ شغلی او توانسته است کلمات مناسب خود را جهت دستیابی به حرفه مورد علاقه اش پیدا کرده و درخواست خود را تنظیم نماید. بدون شک او به تنهایی همان نتایج قبلی را دریافت می کرد و مطمئناً این چیزی است که هرگز با یک جستجوی ساده درگوگل پیدا نمی کرد.

2. وقت تان را صرف پیشرفت تان می کنید.
بسیار خوب، بیایید یک لحظه تصور کنیم که شما در حال حاضر تمام توصیه های شغلی لازم را در اختیار دارید و دقیقاً می دانید برای حل سوالات شغلی خود چه کاری باید انجام دهید. چقدر احتمال دارد که برای انجام آن کار ، در میان همه اولویت های دیگرتان، زمانی را اختصاص دهید؟
یکی از بخش های مورد توجه در مورد جلسات کوچینگ این است که مراجع را- در مدت زمان جلسه – کاملا بر روی موضوع متمرکز نموده و او در واقع وقت خود را صرف شناخت بیشتر از خود و مهارت ها وتوانمندی های شخصی اش می کند.داشتن جلسات کوچینگ برنامه ریزی شده ، مسئولیت پذیری لازم برای شما در راستای اختصاص زمان مشخص برای پرداختن به موضوع شغلی تان فراهم می کند.
اگر هر کار مرتبط با شغل تان را بارها و بارها به تعویق انداخته اید ، به داشتن یک کوچ شغلی به عنوان یک انگیزه بخش خوب فکر کنید تا سرانجام مقدار قابل توجهی از زمان تان را صرف آن کنید.

3. می توانید به آزمایش ، تکرار و پیشرفت بپردازید.
کار با کوچ یک روش خوب و کم ریسک برای آزمایش ایده های مختلف برای حرفه تان است.
دیگر لازم نیست در یک مصاحبه شغلی رسمی،وقتی یک مصاحبه کننده از شما می پرسد “بسیار خوب، در مورد خودتان بگویید؟” شیوه جدیدی را امتحان کنید.زیرا اگر چیز اشتباهی بگویید یا آشفته شوید، این موضوع می تواند روی حرفه شما تأثیر بگذارد! اما در طول مدت زمانی که با یک کوچ شغلی می گذرانید ، می توانید بدون داشتن عواقب واقعی ، در مورد ایده های جدید، از بازخوردهای بیرونی مطلع شوید.
این بدان معناست که شما فضای بسیار بیشتری برای آزمایش کردن در اختیاردارید ، و سپس بازخوردهای دریافتی از کوچ تان و استراتژی های به دست آورده تان را در زمان واقعی استفاده می کنید.
در بازخوردها،این که چگونه کلمات مختلف توسط گوشهای دیگران دریافت می شود را درک خواهید کرد و کار کردن روی اصلاح آنها تا زمانی که درست به شنونده منتقل شوند،بسیار ارزنده است.
حال که می دانیم که این مزایا برای ما بسیار خوب است شاید بخواهیم بدانیم چه کسی می تواند یک کوچ حرفه ای به شما معرفی نماید؟
از طریق جستجو در اینترنت گزینه های زیادی را پیدا خواهد نمود و بهترین گزینه در حال حاضراستفاده از لینک زیر است:
معرفی کوچ های معتبر
شاد و پیروز و سربلند باشید.

این سایت از کوکی ها استفاده می کند تا تجربه مرور بهتری را به شما ارائه دهد. با مرور این وب سایت ، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.