چگونه یک کوچ مالی شوید

کوچ مالی در تلاش است تا به مشتریان خود مبانی مالی شخصی را آموزش دهد تا سواد مالی خود را بسازد. آنها با افرادی که نیاز به کمک برای تهیه بودجه، پرداخت بدهی و ایجاد یک برنامه مالی قابل قبول دارند، همکاری می کنند. هدف آنها توانمندسازی مشتریان خود برای تصمیم گیری هوشمندانه مالی و مسئولیت انتخاب آنها است. کوچ مالی مجاز به ارائه مشاوره سرمایه گذاری خاص نمی باشد، و این نکته باعث تفاوت آنها از مشاوران مالی می شود. اگر علاقه دارید کوچ مالی شوید، به دنبال اخذ گواهینامه معتبر مالی و ایجاد پایگاه دانش شخصی خود باشید.

کوچینگ مالی به مجوزهای رسمی نیاز ندارد، بنابراین از نظر فنی هر کسی که علاقه مند باشد می تواند کوچ مالی شود. با این وجود  انتظار می رود که کوچ مالی به نوعی، تخصص در زمینه مالی داشته باشد. باید دوره ای تخصصی در زمینه کوچینگ مالی را بگذرانید.

شما باید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید خدمات کوچینگ خود را اجرا کنید. چند بار و تا چه مدت زمان می خواهید با مشتری های خود ملاقات کنید ؟ چقدر دستمزد می گیرید؟ شما به دنبال چه نوع مشتریانی هستید و چه تخصصی را ارائه می دهید؟ هنگامی که به این سؤالات پاسخ دهید. می توانید پیدا کردن مشتری را شروع کنید. شما ممکن است تصمیم بگیرید که ابتدا با دوستان و همسایگان کار کنید تا برنامه خود را اصلاح و ساختاربندی کنید. سپس، وقتی فکر می کنید آماده هستید، می­توانید اولین مشتری خود را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از کوکی ها استفاده می کند تا تجربه مرور بهتری را به شما ارائه دهد. با مرور این وب سایت ، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.