گفتگو با دکتر صاحبی

گفتگو با دکتر صاحبی

گفتگوی خانم روزبهانی و دکتر صاحبی
موضوع گفتگو :
کوچ به چه معناست و کوچینگ به چه فرایندی گفته میشود ؟
چه زمانی نیاز به مشاور داریم ؟
چه زمانی نیاز به کوچ داریم؟
درفرهنگ ایرانی کسانی که افراد را هدایت میکردند مربی بزرگ نامیده میشدند و نام کوچینگ معادل رهیار است و در تعریف یک فرایند علمی برای آزاد کردن استعداد های درون افراد در جهت بهینه سازی عملکرد آنها در قلمرو های مختلف زندگی است . مانند قلمرو زندگی ، شخصی ، سازمان و…..
کوچینگ به معنای آموزش دادن فرد نیست . به معنای ایجاد یک شرایط یادگیری برای رشد و بهینه سازی عملکرد فرد در یکی از قلمرو های زندگی فرد است.

سابقه کوچینگ بسیار طولانیست اما به لحاظ علمی جایگاهی نداشته است . علم یاری رسانی مقاومت داشت در مقابل کوچینگ و مبانی علمی نداشت تا اینکه از سال 2000 ، بخشی از روانشناسی به این نتیجه رسید که کوچینگ خوبه و میتوانیم ان را با رویکردی به کار ببریم زیرا افرادی هستند که هیچ مشکل روانی ندارند اما در زندگی موفق نیستند .و را ه خود را گم کرده اند . این بخش در حیطه روانشناس و روانپزشک نیست …..

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رزرو رایگان جلسه کوچینگ

برای آشنایی بیشتر با کوچ و کوچینگ یک جلسه رایگان با کوچ مرتبط با مسئله‌تان رزرو نمایید. علاوه بر آشنایی با کوچینگ، کوچ مسیر رسیدن به هدف مطلوب با کوچینگ را برای شما بیان خواهد نمود.

قدرت مخرب برچسب زدن
قدرت مخرب برچسب زدن

قدرت مخرب برچسب زدن: به عنوان کوچ، تلاش برای درک بهتر احساسات، انگیزه‌ها و اعمال مراجعین خود در قالب چند برچسب ، وسوسه‌انگیز است. این

عضویت در خبرنامه ایمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

جلسه رایگان کوچینگ

برای دریافت جلسه رایگان کوچینگ فرم ذیل را تکمیل نمایید.