تسهیل گری در تصمیم گیری مراجعین یکی از مهارت های اساسی کوچ ها می باشد.

کوچ حرفه ایی کیست؟

کوچ هایی که آموزش های بیشتر و پیشرفته تری دیده اند، تاثیر بیشتری بر روی سایرین داشته و کلاینت های بیشتری هم برای خود خواهند داشت. گواهی نامه بین المللی طلایی کوچینگ تنها از جانب فدراسیون بین المللی کوچینگ که به اختصار ICF نامیده می شود، صادر می گردد. با اینکه این روزها کوچ ها و مراکز بسیار متعددی برای گذراندن دوره های پیشرفته کوچینگ وجود دارند، ولی ICF تنها فدراسیون معتبر در کل دنیا به شمار می رود.

انواع کوچینگ

در زیر به طور مختصر به معرفی انواع کوچینگ پرداخته ایم

کوچینگ تیمی

Team Coaching

یک یا چند کوچ تیمی با رهبر یا اعضای یک تیم برای رسیدن به مأموریت، چشم‌انداز، استراتژی و قوانین تعهد به یکدیگر کار می‌نماید. رهبر و اعضای تیم ممکن است به‌صورت فردی برای تسهیل جلسات تیمی و تعاملات دیگر، ایجاد کارایی گروه به‌عنوان تیم با عملکرد بالا و رسیدن به اهداف تیمی، کوچ شوند.

  • به عنوان یک کوچ: من خودم را به شیوه ای هدایت می کنم که به طور مثبت بر حرفه کوچینگ تاثیر بگذارد. از درگیر شدن در رفتارها یا بیان اظهاراتی که ممکن است تاثیر منفی بر درک مردم یا قبول کوچینگ داشته باشند، اجتناب خواهم کرد.
  • من به صورت آگاهانه هیچگونه اظهارات گمراه کننده یا نادرست را ارائه نخواهم کرد. من هیچگونه ادعای کاذبی را مرتکب نمی شوم.
  • من به همه رویکردهای مختلف آموزشی احترام یم گذارم. من به مشارکت های سایرین احترام گذاشته و دآن ها را طبق تصورات خودم توجیه نیم کنم.
  • من از هر موضوعی که ممکن باشد به طور بالقوه به سوء استفاده از من منجر شود، آگاه خواهم بود.طبیعت کوچینگ این است که بر زندگی دیگران تاثیرگذار باشیم.
  • من در هر حالی بایستی تلاش کنم تا مسائل شخصی را که ممکن است به تعارض و ایجاد اختلال منجر شود، شناسایی نمایم. هربار که شرایط ایجاب کند، به سرعت دنبال کمک های حرفه ای خواهم بود و خودم نحوه اتخاذ آنها را تعیین میکنم.
  • من به عنوان یک ناظر یا کوچ، خودم را مقید به کدهای اخلاقی فدراسیون بین المللی کوچینگ در همه شرایط آموزشی خواهم دانست.
  • من همه تحقیقات و گزارش ها را با صداقت، صلاحیت و مطابق با استانداردهای به رسمیت شناحته شده، انجام خواهم داد. من هر کاری را با رضایت از جانب کوچی ها انجام میدهم و از ارائه رویکردهایی که باعث بروز خطرات بالقوه میشود، اجتناب خواهم کرد. همه تحقیقات من مطابق با قوانین کشوری است که در آن زندگی می کنم.
  • من با دقت به جمع آوری داده ها و ذخیره سازی و پشتیبانی از آن ها خواهم پرداخت. همه تمارین کوچینگ را به صورت محرمانه پیش خواهم برد و از همه قوانین قابل اجرا تبعیت خواهم کرد.
  • من به هر شیوه ای با کارمندان ICF ارتباط برقرار خواهم کرد از طریق ایمیل یا تلفن البته در هر شرایطی متعهد به قوانین رسمی از جانب ICF هستم.

 

تبریک میگوییم

شما در مسیر موفقیت قدم های نخست خود را برای انتخابهای درست در زندگی برداشته اید و با کسب دانش پایه در خصوص دانستنی های کوچینگ به اهمیت حضور کوچ در زندگی پی برده اید.

اکنون برای اولین جلسه رایگان کوچینگ آماده اید!