چرا به تکنیک های ان ال پی در کوچینگ نیاز داریم؟-آناهیتا محمودی

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

کوچینگ را به عنوان یک حرفه برای خودتان برگزیده اید و از اینکه در خدمت مراجعان خود هستید لذت می برید. این عالی است اما می دانید که استفاده از یک سری از تکنیک ها لذت فرایند کوچینگ را برای شما به عنوان کوچ و مراجع دوچندان می کند. ابزارهای متعددی برای بهبود فرایند جلسات کوچینگ شما وجود دارند و یکی از این ابزارهای هیجان انگیز و تاثیرگذار استفاده از تکنیک های ان ال پی است.
در این مقاله قصد دارم به شما بگویم که اهمیت استفاده از ان ال پی در کوچینگ چیست.
ان ال پی در واقع با مشاهده الگوهای موفقیت و آنچه که در گذشته نتیجه عالی به همراه آورده است ایجاد شده است. بنابراین طبیعی است که استفاده از تکنیک های ان ال پی در کوچینگ که فلسفه اش را بر تغییر از وضعیت فعلی به وضعیت مطلوب قرار داده است اثرات مطلوب زیادی داشته باشد.
اگر کوچینگ به تنهایی هدف خودش را بر این قرار داره که افراد بتوانند به این درک برسند که چه مسیری مناسب رسیدن آنها به نقطه دلخواهشان در زندگی و کار است، کوچینگ ان ال پی علاوه بر این هدف، به چگونگی انجام این مسیر نیز توجه می کند.
چرا به ان ال پی در کوچینگ نیاز داریم؟
ان ال پی یا برنامه ریزی علمی عصبی بر اساس این سوال که چگونه یک سری از افراد به موفقیت دست پیدا می کنند ایجاد شد و کوچینگ نیز بر اساس این ایجاد شده که کوچ بتواند یک گفتگوی مشارکتی موثر با مراجع خود داشته باشد.
تصور کنید اگر این گفتگو بر اساس مدل ذهنی مراجع و شناخت بیشتر از او همراه شود چقدر می تواند اثربخش تر باشد.
اینکه شما به عنوان یک کوچ بدانید که چه کلمات و جملاتی را در پاسخ به مراجع خود به کار ببرید یا اینکه چطور بفهمید که مراجع از طریق کدام کانال حسی خود برای دریافت اطلاعات استفاده می کند و در نهایت اینکه چطور در تجسم و برنامه ریزی اهدافش، او را بهتر همراهی کنید همه و همه دلایلی هستند که می توانند به شما برای داشتن کوچینگی قوی تر و همراهیِ بهتر یاری رسانند.
امکان تغییر موثرتر در مراجع با ان ال پی در کوچینگ
هر نوع مراجعی به این دلیل به یک کوچ مراجعه می کند که تغییری در خودش، زندگی اش یا کارش یا روابطش ایجاد کند. اصل در کوچینگ بر این است که خود مراجع همه جواب‌ها را در دل خود دارد. این جمله کاملاً صحیح است اما فکر نمی کنید که اگر او در ساختاری قرار بگیرد که بتواند تغییری منطبق با باورها و مدل ذهنی خودش اما کارامدتر داشته باشد تغییرش بهتر اتفاق می افتد؟
شاید شما به عنوان کوچ به خاطر این به سمت این حرفه کشیده شده باشید که نیازی به ساختار نداشته باشید و بتوانید در جریان کار رها شوید اما من از تجربه اولین کوچینگ خودم به عنوان مراجع می توانم به جرئت بگویم که اگر تصویرسازی، تجسم، توجه به مدل ذهنی و الگوهای زبانی و تکنیک های دیگر ان ال پی نبودند من نمی توانستم به خوبی تغییری که واقعاً خواستارش بودم را درک کنم تا بتوانم به سمتش حرکت کنم.

آناهیتا محمودی

کوچ ارتباطات کارآفرینی
نویسنده فریلنسر و متخصص تولید محتوای متنی
فارغ التحصیل از آکادمی کوچینگ فارسی زبانان
فاغ التحصیل دوره تکنسین ان ال پی از کانون ال پی ایران
دانش آموخته رشته مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات دانشگاه علامه طباطبایی
کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات از دانشگاه علوم و تحقیقات
آناهیتا محمودی
آیا علاقه مند به مطالعه بیشتر هستید:   ابزارهای ساده کوچینگ – محمدرضا ترابیان اصفهانی
آناهیتا محمودی
کوچ ارتباطات کارآفرینی نویسنده فریلنسر و متخصص تولید محتوای متنی فارغ التحصیل از آکادمی کوچینگ فارسی زبانان فاغ التحصیل دوره تکنسین ان ال پی از کانون ال پی ایران دانش آموخته رشته مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات دانشگاه علامه طباطبایی کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات از دانشگاه علوم و تحقیقات

نظر کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما به اینترنت متصل نیستید