کوچینگ با ابزار سوال کردن- محمدرضا ترابیان اصفهانی

حذف شرط: کوچینگ با ابزار سوال کردن کوچینگ با ابزار سوال کردن
[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

کوچینگ با کمک ابزارهای قدرتمند سوال کردن

سوالات قدرتمند کوچینگ به مراجع این امکان را می دهد تا بتواند به عقب برگردد و خودش را ارزیابی کند. سوال درست می تواند او را در مسیرهای پیش رو متوقف کند زیرا در نهایت اقدامات خود را از خود شخص دیگری مشاهده می کند یا راه حل جدیدی را برای یک مشکل خود پیدا می‌کند. حتی مراجع می آموزد که از خود سوال کند تا دفعه بعد بتواند خودش را به چالش بکشد و اعمال و رفتار خود را در لحظه تغییر دهد.

ممکن است با خودتان بگویید، اصلا ابزار سوال کردن چیست؟ چرا باید سوال کنیم؟

  • به دست آوردن اطلاعات

کاربرد اصلی پرسش، جمع آوری اطلاعات است…

  • تحت کنترل درآوردن مکالمات

با سؤال پرسیدن می توانید کنترل یک مکالمه را به دست بگیرید، افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، می کوشند تا با مطرح کردن یک سری پرسش اطلاعات مورد نیازشان را جمع آوری کنند.

  • توجه و علاقه نشان دادن به طرف مقابل

ما به عنوان یک کوچ، پرسش‌هایی مطرح می کنیم تا فرد پاسخگو را بهتر و بیشتر درک کنیم، با او احساس هم دلی کرده، رابطه مؤثرتری با او داشته باشیم یا فرد را بهتر بشناسیم.

  • ترغیب و تشویق فرد به بیشتر فکر کردن

ممکن است بخواهیم با استفاده از یک سری سوال، مراجع را ترغیب کنیم در مورد یک موضوع بیشتر فکر کند. پرسش ها می توانند به گونه ای مطرح شوند که او را وادار کند از یک زاویه جدید به موضوع بحث فکر کند. چرا فکر می کنی مشکل از تو است؟

  • موقعیت های گروهی

در موقعیت های گروهی می توان از پرسش ها نهایت استفاده را برد، می توان با پرسش گری اعضای گروه را ترغیب کرد تا در بحث ها شرکت کنند، نقطه نظراتشان را بیان کنند، می توان با مطرح کردن چند پرسش فی البداهه توجه آن ها را به خود جلب کرد. به عنوان مثال در جلسات کارکنان ،این پرسشگری به کار می‌آید

شما به عنوان یک کوچ بایستی بدانید چه سوالاتی را در چه زمانی از مراجعان خود بپرسید

در موقعیت های مشخصی همچون انجام دادن پروژه های تحقیقاتی، یا جمع آوری و ثبت اطلاعات، باید سؤال های زیادی پرسید. در چنین موقعیتی بهتر است از همان ابتدا برای فرد علت و انگیزه‌تان از مطرح کردن این پرسش‌ها را شرح دهید. از این طریق فرد را ترغیب می کنید تا با صراحت بیشتری به پرسش‌هایتان پاسخ دهد و بداند شما چرا از او سؤال می‌پرسید. به علاوه می فهمند که قرار است چه سبک پرسش‌هایی را از آن ها بپرسید، به عنوان مثال می‌توانید به آن ها بگویید؛ برای این که بتوانم بهتر کمکتان کنم، باید در مورد شرایط موجود بیشتر برایم شرح دهید و بگویید چه شد که کار به اینجا کشید.

آیا علاقه مند به مطالعه بیشتر هستید:   ابزارهای کوچینگ

سکوت ابزار قدرتمندی است، می‌توان برای تأکید بیشتر بر روی یک سری نکات سکوت کرد و به فرد فرصت داد تا پیش از پاسخ دادن افکارش را جمع و جور کند. اگر پیش از مطرح کردن پرسش تان حداقل سه ثانیه مکث کنید، فرد متوجه می شود سؤال مهمی قرار است مطرح شود. سه ثانیه مکث کردن بعد از پرسیدن سؤال هم می تواند مزایایی به همراه داشته باشد؛ در این صورت پرسش گر بلافاصله سؤال دیگری را مطرح نخواهد کرد و طرف مقابل متوجه می شود که حتماً باید به این سؤال جواب بدهد.

می توانید پرسشی را که یکی از اعضای فعال تیم پاسخ داده، دوباره از کسی بپرسید که تمایل چندانی برای پاسخ دادن به پرسش های مطرح شده در جمع ندارد. در چنین شرایطی باید حسابی حواستان را جمع کنید چون برخی افراد صحبت کردن در جمع را بسیار پر استرس و تنش زا می دانند، برای همین ممکن است وقتی از آن ها سؤالی می پرسید احساس ناراحتی کرده، خجالت زده و دستپاچه شوند. افراد ساکت را ترغیب کنید تا در بحث هایتان شرکت کنند اما  به هیچ وجه مجبورشان نکنید.

تا جایی که می توانید از ابزار سوال کردن مفید در جلسات کوچینگ بهره ببرید. گاهی اوقاتف یک سوال بسیار ساده و ابتدایی می تواند بهترین راه حل ها و رویکردها را پیش پای مراجع و کوچ بگذارد.

 

کوچینگ با ابزار سوال کردن

محمدرضا ترابیان اصفهانی

موسس شرکت پرآورپارس (سهامی خاص) - بنیانگذار موسسه فرهنگی همره - مربی و بازیکن بسکتبال در سالهای ۱۳۶۰ – ۱۳۷۲ - طراح سایت آموزش خلبانی - نایب رئیس اتحادیه هوا و فضای ایران - مبتکر و مدرس دوره های برنامه ریزی شغلی در دانشگاه ها - مشاور و مربی سازمانی در شرکتهای پرشیا خودرو ، آی بی سی ، … و مدیر پاساژ کوچینگ
محمدرضا ترابیان اصفهانی
محمدرضا ترابیان اصفهانی
موسس شرکت پرآورپارس (سهامی خاص) - بنیانگذار موسسه فرهنگی همره - مربی و بازیکن بسکتبال در سالهای ۱۳۶۰ – ۱۳۷۲ - طراح سایت آموزش خلبانی - نایب رئیس اتحادیه هوا و فضای ایران - مبتکر و مدرس دوره های برنامه ریزی شغلی در دانشگاه ها - مشاور و مربی سازمانی در شرکتهای پرشیا خودرو ، آی بی سی ، … و مدیر پاساژ کوچینگ

نظر کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما به اینترنت متصل نیستید

همره می شوم