چند راه حل پیشنهادی – بهرام برزگر

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

چند راه حل پیشنهادی : ترجمه و تلخیص. بهرام برزگر
مرجع: Forbes Coaches Council
۱٫ پذیرش مراجع را مشروط کنید به جمع بندی اولین جلسه. در ابتدای جلسه ذکر کنید که اگر بتوانید کمک کننده و موثر باشید … قبول خواهید کرد که کوچ شخص مذکور باشید.

۲٫ توضیح دهید چرا شما برای آنها مناسب نیستید. صادقانه به انها توضیح دهید که چرا مناسب کار با انها نیستید و در صورت امکان به سایر کوچ های فعال در شبکه خود ارجاع دهید.

۳٫ به آنها بگویید که ظرفیت ندارید( با توجه به مسئله مراجعه کننده ).کوچ های موفق متقاضیان زیادی دارند و در نتیجه نمی توانند به همه کمک کنند. بیان اینکه شما ظرفیت ندارید به نوعی غیر مستقیم ، شما را در دید مردم به یک کوچ با ارزش تبدیل می کند!

۴٫ به او نشان دهید که نپذیرفتن او به این دلیل است که خود را در مقابلش مسئول می دانید .لذا می خواهید که او بهترین تجربه کوچینگ را داشته باشد.

۵٫ به مراجعه بگویید علیرغم میل باطنی، مدل کوچینگ شما، با توجه به مسئله مراجعه کننده سازگاری ندارد و در این مورد خاص نمی تواند آنچنان موثر باشد.

۶٫ برای رد مراجعه کننده ، یک مسیر جایگزین ارایه کنید. اول دلایل خود را مطرح کنید ( دلایل نپذیرفتن)و سپس راه حل ها جایگزین خود را بیان کنید. مثلا کوچینگ گروهی … به هر حال همیشه مسیر های جایگزین را پیش روی مراجعه کننده قرار دهید.

بهرام برزگر

فلسفه زندگی: بهبود مستمر
تخصص ها:حسابداری - آموزش
تحصیلات: دکتری حسابداری
شغل: هیات علمی دانشگاه ، پژوهشگر، مترجم ، مولف
شیوه ارتباط از طریق ایمیل : yavesta@hotmail.com
بهرام برزگر
آیا علاقه مند به مطالعه بیشتر هستید:   6 سوال مهم در پروسه کوچینگ
بهرام برزگر
فلسفه زندگی: بهبود مستمر تخصص ها: حسابداری - آموزش تحصیلات: دکتری حسابداری شغل: هیات علمی دانشگاه ، پژوهشگر، مترجم ، مولف شیوه ارتباط از طریق ایمیل : yavesta@hotmail.com

نظر کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما به اینترنت متصل نیستید

همره می شوم