مصاحبه با خانم دنیلا تریله، مولف کتاب کوچینگ سیستمیک

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

هر سازمان برای آن که بتواند موثرتر فعالیت کند، لازم است بر آن نوعی نگرش متفاوت از نگرش عادی حکمفرما باشد که ادراکی کلی و همه جانبه و سیستماتیک از سازمان را فراهم آورد. این نوع دیدگاه را نگرش سیستمی نامیده اند. در نگرش سیستمی به سازمان بر خلاف نگرش صرفا جزیی نگر و نگرش صرفا کلی نگر، همه تبعات و اثرات حرکات و تصمیم ها در سازمان بررسی می شود. با این توصیف نسبتا کوتاه از نگرش سیستماتیک، سراغ مصاحبه ای با سرکار خانم” دنیل تریل”، مولف کتاب کوچینگ سیستمیک رفته ایم:

خانم تریل، در سال ۲۰۱۶ از فدراسیون بین المللی کوچینگ فارغ التحصیل شده اند و هم اکنون یکی از کوچ های بین المللی تایید شده در زمینه سیستمیک به حساب می روند. با هم پای مصاحبه ایشان مینشینیم

  • چه زمانی برای اولین بار، کوچینگ را کشف کردید؟

من کوچینگ را به صورت یک ابزار بسیار قدرتمند در زندگیم کشف کردم. در سال ۲۰۱۵ بود که توانستم دانیلای واقعی رو تو وجود خودم پیدا کنم. تصمیم گرفته بودم دیدگاه  های جدیدی رو به زندگی افراد و آدم های اطرافم معرفی کنم. چیزهایی که معنا داشته باشند.تصمیم گرفتم همه چیز رو تغییر بدهم. اگرچه این تغییر و تحولات برای من کمی طولانی مدت و رنج آور شده بودند، ولی مثل یک داروی شفا بخش عمل کردند.

  • چه چیزی باعث شد تا وارد عرصه های بین المللی و تحصیلات آکادمیکی کوچینگ شوید؟

ساختار دوره های آموزشی ICF برای من خیلی مهم بودند. علاوه بر این من می توانستم هفته ای دو روز به آموزش حضوری بپردازم و بقیه ایام هفته را به صورت آنلاین آموزش ببینم. محتوای ارائه شده در دوره های کوچینگ برای من لذت بخش و سرگرم کننده بودند. دیدگاهم به زندگی و حتی همسرم تغییر کرده بودند. کم کم نقاط قوت و ضعف خودم را یافته بودم. خیلی راحت می توانستم به زبان انگلیسی آموزش ببینم. الان من توانایی صحبت کردن به شش زبان زنده دنیا را دارم. مدرک بین المللی ICF در هر جای دنیا، معتبر است. من به همه افرادی که قصد دارند کوچ حرفه ای شوند، توصیه می کنم دوره های آنلاین ICF را بگذرانند.

  • همین حالا چطور از مهارت های کوچینگ استفاده می کنید؟

من در اتحادیه اروپا کار میکنم و یک کوچ داخلی هستم. همچنین مدرک پروفسورای خودم را در دروه های طراحی استراتژیک به تازگی کسب خواهم کرد. بایستی اعتراف کنم که من سه شیوه مختلف کوچینگ را آموزش دیده ام و هر یک از شیوه های کوچینگ را برای افراد و زمینه های مختلف به کار میگیرم. البته وقتی در اتحادیه اروپا کار می کنم، تمرکز بیشتری بر روی کسب و کار وجود دارد. در حال حاضر بر روی شیوه های رویارویی با چالش های در طراحی استراتژیک و تفکرات سیستمیک در کوچینگ کتر می کنم.

  • لطفا درباره نگرش سیستمتیک در کوچینک برایمان توضیح بفرمایید.
آیا علاقه مند به مطالعه بیشتر هستید:   کوچینگ سیستمیک

من با کوچینگ سیستمیک به مراجعان خودم کمک میکنم تا رفتارهای خود را درک کنند.این، یک رویکرد دایره ایست و به طور شهودی درک میکنند که چرا بایستی یک رفتار و الگوی خاص را دنبال کنند. اینکه چرا افراد بایستی یک باور را در درون خود قدرتمند بسازند.این رویکرد سیستمتیک، نوعی رویکرد نرم و انعطاف پذیر و منحصربفرد برای هر مراجع است. در واقع ساختار از پیش تعیین شده ای وجود ندارد و گاهی اوقات با یک مکالمه بسیار ساده می توان ابعاد پنهان را شناسایی نمود که مانع از موفقیت در زندگی فرد می شود.

سیستم های سازمانی کمی پیچیده هستند اما خبر خوب اینکه، سه قانون ساده برای حفظ ایمنی و سلامت کسب و کار وجود دارد: نظم، تعلق و تعادل. من این سه گانه را BOB(Belonging,Order ,Balance) می نامم.

  • شما اخیرا کتاب کوچینگ سیستمیک را تالیف کرده اید. میشود کمی بیشتر درباره این کتاب برای ما توضیح دهید؟

کتاب من با عنوان ” Keep calm and use Systemic Coaching” چاپ شده است. “جورج سنونر”، یکی از دوستانم مرا تشویق به تالیف این کتاب کرد و به لطف زحمات او، حالا می توانم ارزش افزوده کوچینگ سیستمیک در سازمان ها و چگونگی ارائه رویکرد سیستمی را در محیط های مدیریت و رهبری درک کنم. قیمت کتاب من خیلی ناچیز است. زیرا معتقدم فرهنگ کوچینگ به مراتب با ارزش تر از مسائل مالی است.

منبع:

https://www.the-coaching-academy.com/blog/daniela-terrile:-i-found-coaching-during-a-powerful-moment-in-my-life-3153.asp

مصاحبه با خانم دنیلا تریله، مولف کتاب کوچینگ سیستمیک

پاساژ کوچینگ

سایت جامع کوچینگ ایران
پاساژ کوچینگ

Latest posts by پاساژ کوچینگ (see all)

پاساژ کوچینگ
سایت جامع کوچینگ ایران

نظر کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما به اینترنت متصل نیستید