بیزینس-کوچینگ-در-مقایسه-با-کوچینگ-اجرایی

بیزینس کوچینگ در مقایسه با کوچینگ اجرایی

بیزینس کوچینگ در مقایسه با کوچینگ اجرایی به کار گیری کوچهای حرفه ای در بسیاری از بخش های اصلی و یا بخشهای حاشیه ای کوچک بازار(نیش مارکت) متداول شده است. اگر بخواهیم تعداد کمی از آنها را نام ببریم ،کوچینگ شرکت های بزرگ و کوچک، کوچینگ شخصی و همچنین کوچینگ حرفه ای را می توان برشمرد.آیا تا به حال در مورد تفاوت بین یک کوچ کسب و کار و مدیر اجرایی (به این دلیل که آنها شبیه به نظر می رسد) فکر کرده اید؟ بیایید بررسی کنیم که چه چیزی باعث شباهت آنهاست و چه چیزی آنها را متمایز می کند.

شباهت های بیزینس کوچینگ با کوچینگ اجرایی

اگر چه کوچینگ اجرایی با کوچینگ کسب و کار کاملا متفاوت است، لیکن در ماهیت هر دو شیوه، کوچهای کسب و کارو اجرایی با هم شباهت دارند. صرف نظر از رویکرد آنها، آنها در هر دوبخش یک هدف در ذهن دارند: به مشتریان خود کمک کنند تا کسب و کار خود را بهبود بخشند یا مسائل مربوط به کسب و کار که ممکن است با آن مواجه شوند حل کنند. و در نهایت، هر دو به مشتریان خود کمک می کنند درآمد سالیانه خود را افزایش دهند.اگر صاحب کسب و کار کوچک یا رهبر یک سازمان بزرگ هستید و میخواهید بدانید که کدام کوچ بهترین گزینه برای نیازهای فعلی شماست، از خود بپرسید که شما (یا کارکنان شما) نیاز به استراتژی یا توسعه فردی دارید؟ این در نهایت تصمیم شما را تعیین خواهد کرد.اگر شما یک کوچ تازه کار هستید و سعی می کنید تصمیم بگیرید کدام یک از بخشهای بازار را برای متخصص شدن انتخاب کنید، بررسی تمرکز اصلی هر بخش مفید خواهد بود تا مشخص شود کدام یک جاذبه بیشتری برایتان دارد.

برخی تفاوت های بیزینس کوچینگ با کوچینگ اجرایی

بیزینس کوچ

بیزینس کوچ مشخصاً بر کوچینگ مربوط به کسب و کار تمرکز دارد. این مطلب ممکن است به نظر بدیهی بیاید ، اما در واقع، چنین نیست. این نوع کوچ تحت آموزش مربیان قرار گرفته و به طور مستقل با صاحبان مشاغل کار می کند. یک بیزینس کوچ آموزش دیده با مشتریان دارای اهداف مختلف کار می کند، که برخی از آنها عبارتند از: تدوین استراتژی، بهبود سازمان، شناسایی نیازهای بازاریابی و تقویت عملکرد کلی کسب و کار. کوچهای کسب و کار برای تشخیص و کمک به حل و فصل مسائل و موانع در بسیاری از زمینه های کسب و کار آموزش دیده اند. آنها همچنین می توانند به مشتریان خود کمک کنند مشکلات مربوط به مسائل آینده را در صورت بروز هر موردی حل کنند.به عنوان یک کوچ کسب و کار، شما می توانید روشهای کسب و کار موفق، محیطهای سازنده تیمی و رویکرد های انگیزشی را فراگیرید، و ابزارهایی برای غلبه بر هر گونه موانع را تهیه کنید. بنابراین، بیزینس کوچ با مشارکت مشتری (مالک کسب و کار) برای رشد شرکت ایشان و یا حل مشکل مربوط به کسب و کار فعالیت می کند.

کوچ اجرایی

در مقایسه، یک کوچ اجرایی می تواند مستقل باشد (برای مدت مشخص به استخدام تیم مربیان یا مدیران درآید ) و یا می تواند درمنزل کار کند (که توسط شرکتها برای کوچینگ مدیر و کارکنان استخدام می شود) اما آخرین تفاوت کوچهای اجرایی این است که برای توسعه فردی کمک می کنند. بله، توسعه فردی مدیران منجر به بهبود درآمد سالیانه شرکت خواهد شد، با این حال، قطعا یک روش کاملاً غیر مستقیم برای رسیدن به نتایج است.کوچهای اجرایی معمولا به گروهی از مدیران ارشد، مدیران عالی و سایر مدیران اجرایی از طریق تنظیم، پیگیری و دستیابی به اهداف توسعه فردی کمک می کنند (مطالعه موردی کوچهای اجرایی ما را در اینجا ببینید).این موارد می توانند با افزایش بهره وری، توسعه مهارت های رهبری، مدیریت کارکنان، بهبود ارتباطات و غیره مرتبط باشند. این روش در تسهیل در تغییر رفتار شخصی کارآمد است که در نهایت منجر به دستیابی به اهداف مالی می شود، هرچند به طور غیر مستقیم.در Erickson ما معتقدیم که همه نیاز به کوچ دارند ، بنابراین در هر زمینه ای که شما برای متخصص شدن انتخاب می کنید، در حال حاضر تقاضا برای کوچهای ماهر وجود دارد ، و اگر نظر ما را قبول ندارید، آن را از بیل گیتس و اریک اشمیت بشنوید.

مترجم: آزاده نشاط آور منبع  :  https://erikson.edu/business-coaching-vs-executive-coaching

[block id=”azadeh-neshatavar”]

به اشتراک بگذارید

رزرو رایگان جلسه کوچینگ

برای آشنایی بیشتر با کوچ و کوچینگ یک جلسه رایگان با کوچ مرتبط با مسئله‌تان رزرو نمایید. علاوه بر آشنایی با کوچینگ، کوچ مسیر رسیدن به هدف مطلوب با کوچینگ را برای شما بیان خواهد نمود.

نگرش مربیگری رهبری بخش چهارم

در این فیلم به شما شفاف و روشن نمایش داده می شود که چگونه یک رهبر یا حتی یک فرد که دوست دارد فرمانِ کنترلِ

۵ راه بهتر شنیدن
۵ راه بهتر شنیدن

راههای بهتر شنیدن شما را به یادگیریِ مهارت های شنیدن دعوت می کنیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

جلسه رایگان کوچینگ

برای دریافت جلسه رایگان کوچینگ فرم ذیل را تکمیل نمایید.