مدل کوچینگ CLEAR

مدل کوچینگ CLEAR در اوایل دهه ۱۹۸۰ توسط Peter Hawkins نویسنده کتاب ایجاد فرهنگ کوچینگ توسعه داده شد و هنوز هم برای آموزش تکنیک‌های موثر کوچینگ به سوپروایزرها و رهبران استفاده می‌شود که از ۵ قدم واضح تشکیل‌شده است.

پنج قدم مدل کوچینگ CLEAR

قرارداد بستن C – Contract گوش دادن L – Listen کاوش کردن E – Explore اقدام A – Action بررسی مجدد R – Review

گرچه مدل کوچینگ CLEAR مدل خطی به نظر می‌رسد اما این امکان را دارد که به‌صورت دوار و از هر نقطه‌ای کوچ و مراجع ترجیح می‌دهند شروع شود. مدل کوچینگ کلیر را می‌توان هم برای یک پروسه طولانی‌مدت کوچینگ استفاده کرد و هم برای گفت‌وگوهای کوتاه کوچینگی. این مدل دو مولفه دیگر را هم در جلسه کوچینگ مطرح می‌کند که در مدل GROW نیست.

قرارداد بستن C – Contract:

در مرحله اول از مدل کوچینگ CLEAR، کوچ نه تنها آن دسته از اهدافی را که فرد می‌خواهد در نتیجه جلسه کوچینگ به دست بیاورد مرور می‌کند بلکه با بیان حدود کوچینگ و وضع مقررات پایه‌ای کار کردن با یکدیگر، بحث را شروع می‌کند. این مرحله از کوچینگ می‌تواند خیلی چیزها را شامل بشود ولی اولین قدم این است که شما مسائلی مربوط به مدت‌زمان و طول جلسات، مکان و دیگر چیزها را بیان کنید و به توافق برسید. سپس شما باید کشف کنید که مراجع چه چیزی می‌خواهد. هدف این قسمت کمک به واضح شدن چیزی است که باید روی آن تمرکز کنید. وقتی جایی که می‌خواهیم برویم مشخص شد رسیدن به آن آسان می‌شود و اگر در طول مکالمه کوچینگ هدف‌ها تغییر کردند، دوباره این مرحله را بررسی می‌کنیم.

گوش دادن L – Listen:

مرحله دوم مدل کوچینگ CLEAR: شنیدن فعالانه است. پرسیدن سوالات کلیدی برای کمک به مراجع تا موقعیتش را بهتر درک کند. در این مرحله، کوچ تماما با حس همدردی به صحبت‌های فرد گوش می‌دهد تا به او کمک کند درکی از وضعیت و بینش شخصی خود به دست بیاورد. سوالات قوی می‌پرسد و سپس گوش می‌دهد. این مرحله یک قدم اساسی است که کمک می‌کند مراجع به دلایل رفتار و انگیزه‌هایش آگاه شود.

کاوش کردن E – Explore:

دادن فضایی به مراجع برای اینکه بتواند خود را بیان کند و اطلاعاتی بدهد که به خودش و شما کمک کند موضوع اصلی را کشف کند. در مرحله سوم مدل کوچینگ CLEAR نیز باید سوالات باز پرسید و زمان کافی ایجاد کرد تا بتوانید هر جنبه‌ای از موضوع را کشف کنید. این مرحله در مورد شماست. توانایی شما برای کمک به مراجع در جهت کشف. شاید با سوال پرسیدن. شاید با سکوت کردن. شاید با بازخورد دادن. شاید استفاده از ابزارهای دیگر کوچینگ.

این مرحله از دو مولفه تشکیل‌شده است: کاوش اول کمک به فرد در درک اثرات شخصی که این وضعیت بر او دارد و کاوش دوم به چالش کشیدن فرد برای جستجوی اقدامات احتمالی آتی برای برطرف کردن این وضعیت.

اقدام A – Action:

درست مثل خیلی از مدل‌های دیگر در این مرحله از مدل کوچینگ CLEAR هم، کوچ به فرد در انتخاب یک راه برای حرکت به سمت هدف و تصمیم‌گیری درباره قدم بعد کمک می‌کند. گفتن اینکه من فلان کار را می‌کنم الزاما منجر به اقدام نمی‌شود. وقتی اطلاعات از مرحله قبل جمع‌آوری شد زمان ایجاد یک برنامه عملیاتی برای رسیدن به هدف است. در این مرحله باید از سوالات ۵w استفاده کرد. چه کسی؟ چطور؟ کی؟ کجا؟ چگونه؟ این مرحله راجع به حرکت به سمت جلوست.

بررسی R – Review:

در این مرحله، کوچ با تقویت حوزه‌هایی که پوشش داده‌اند، تصمیماتی که اتخاذ کرده‌اند و ارزش‌افزوده‌هایی که ایجاد کرده‌اند، جلسه را خاتمه می‌دهد. مهم است دستاوردها را بررسی کنید، اینکه چه کاری باید انجام شود و زمان و تعهد چیست. اقدام بعدی بررسی شود و مطمئن شوید که کوچ و مراجع هر دو در مورد اقدامات و تعهدات واضح هستند. همچنین باید فرد را تشویق کند که درباره چیزهایی که در فرایند کوچینگ مفید بوده‌اند، چیزهایی که دشوار بوده‌اند و چیزهایی که می‌خواهد در جلسات بعدی کوچینگ متفاوت باشند بازخورد دهد.

بنابراین می‌توان به‌طور خلاصه مدل کوچینگ CLEAR را این‌گونه تعریف کرد:

قرارداد بستن C: بیان اهداف جلسه کوچینگ گوش کردن L: گوش دادن به صحبت‌های فرد و درک وضعیت بینش و درک او کاوش کردن E: کمک به فرد در درک اثرات بینش و تلاش برای اتخاذ اقدامات آتی اقدام A: انتخاب یک راه برای حرکت به سمت هدف و تصمیم‌گیری درباره قدم بعد بررسی مجدد R: بررسی میزان پیشرفت ناشی از اقدامات و ارزش‌افزوده‌های حاصل از آن

منبع : سایت ایده آل کوچینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از کوکی ها استفاده می کند تا تجربه مرور بهتری را به شما ارائه دهد. با مرور این وب سایت ، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.