کوچینگ ابزار برابری بین زنان و مردان

کوچینگ ابزار برابری بین زنان و مردان

کوچینگ (رهیاری) به عنوان یک ابزار برابری بین زنان و مردان: بستن شکاف جنسیتی در رهبری (۱)
فکر نمی کنم هیچ کدام از ما درباره شکاف جنسیتی در زمینه عدم تناسب تعداد زنان در نقشهای رهبری بر اساس جمعیت زنان، میزان توانایی شان شکی داشته باشیم.ولی صحبت کردن درباره مسائل و دغدغه های جنسیتی به تنهایی کافی نیستند و ما نیاز به ابزارها و راه حل هایی برای این موضوع داریم.یکی ازاین ابزارها کوچینگ (رهیاری) است.

کوچینگ ابزار برابری بین زنان و مردان

در سال ۲۰۰۸، گروهی از پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که کوچینگ در زمینه «ماهیت کلان توسعه زنان» می تواند بسیار کمک کننده باشد. علاوه بر این، پژوهش‌های دیگری که در زمینه‌ی آموزش برای صنعت انجام شدند نشان دادند که کوچینگ اگر به خوبی اجرا شود، می‌تواند یک ابزار برابری عالی باشد.
کوچینگ (رهیاری) ممکن است کمک کند. علاوه بر این ، تحقیقات اخیر توسط آموزش صنعت نشان داد که کوچینگ ، هنگامی که به خوبی اجرا شود ، می‌تواند به عنوان ابزاری تساوی دهنده بین زنان و مردان عمل کند.

زنان و مردان در کوچینگ

در این پژوهش، افراد شرکت کننده پاسخ دادند که زمانی که کوچینگ وارد فرایند آموزش رهبری می‌شد اختلاف رتبه زنان به شکل چشم گیری کاهش می‌یافت.
با وجود این، مردان شرکت کننده دو برابر بیشتر از خانم‌ها از کوچینگ استقبال کردند.
اکنون در این مقاله می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که:
چگونه می‌توانیم با کمک کوچینگ تجربه بهتری برای رهبران زن داشته باشیم؟
جوابی که به این سوال می‌توان داد این است که تا وقتی در زمینه رهبری بین زنان و مردان تعادلی نباشد، طبیعی است که تعداد بیشتری مرد در نقش کوچ ظاهر شوند. بررسی ای که اخیرا در سایت لی.ان.ال ان انجام شده است نشان داد که با بالا رفتن آگاهی افراد در زمینه آزارهای جنسی در فضای کار، در فضای کاری کوچینگ نیز مدیران مرد در کار کردن با مراجعان خانم به صورت تنها احساس ناراحتی داشته اند.
در نتیجه این تحقیق شریل سندبرگ و لی.ان.ال.ان هشتگ زیر را توئیت کرده اند: mentorher#

در پاسخ به این مشکل، کتی کاپروینو، مربی توسعه شغلی و رهبری و بنیانگذار ارتباطات الیا، می‌گوید که باید فرهنگ را مجدد ارزیابی کنید. ببینید واقعاً به دنبال رشد و صعود بانوان هستید یا می‌خواهید مغرضانه بودن علیه زنان را مطلوب تلقی کنید. حتی برای این کار به نظرم یک مشاور بیرونی استخدام کنید.

بی طرفی در فضای کاری کوچینگ
برای بی طرفی در این زمینه لازم است تا سیاست هایی را ایجاد کنید که انتظارات مربوط به تبعییض جنسی و آزار در محیط کار را به صورت مشخص نشان دهد و همچنین عوارض نقض کردن سیاست های اخلاقی را نشان دهد. در کنارش به خانم‌ها و آقایان آموزش دهید که چگونه در فضای کاری باید با یکدیگر کار کنند. آموزشی که سطحی نباشد و تغییر واقعی ایجاد کند.
در کنارش به مدیران مرد آموزش دهید که چگونه باید مراجعان خانم را کوچ کنند.

مردان قهرمان در کوچینگ از نگاه زنان

تحقیقات آنا ماری والریو، استادیار روانشناسی دانشگاه ویلانووا، نشان داد که یک سری ویژگی‌ها هستند که از نگاه زنان، مردان را قهرمان نشان می‌دهد. این مردان در واقع از هر فرصتی برای توسعه یک فرهنگ برابر استقبال می‌کنند و این برابری را فرصتی برای مدیریت موثرتر استعدادها می‌دانند. همین مردان هستند که کوچینگشان در راستای بالا بردن آگاهی در زمینه مسائل جنسیتی است و به جای تمرکز بر خود به دیگران نیز توجه دارند.

نویسنده : آناهیتا محمودی

[block id=”anahita-mahmodi-2″]

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رزرو رایگان جلسه کوچینگ

برای آشنایی بیشتر با کوچ و کوچینگ یک جلسه رایگان با کوچ مرتبط با مسئله‌تان رزرو نمایید. علاوه بر آشنایی با کوچینگ، کوچ مسیر رسیدن به هدف مطلوب با کوچینگ را برای شما بیان خواهد نمود.

تفاوت کوچینگ با درمانگری
تفاوت کوچینگ با درمانگری

یکی از شایع ترین تصورات نادرست درباره لایف کوچینگ این است که درمان از طریق شناسایی باورهای روانی و عواطف مشتریان، منجربه ایجاد لایف کوچینگ

ماتریس آنسوف در توسعه کسب و کار

ایگور آنسوف می‌گوید هرگاه خواستید کسب و کارتان را توسعه دهید، به 4 گزینه دقت کرده و در چارچوب آن تصمیم بگیرید. آن چهار گزینه

عضویت در خبرنامه ایمیلی
فهرست مطالب

جلسه رایگان کوچینگ

برای دریافت جلسه رایگان کوچینگ فرم ذیل را تکمیل نمایید.