اعتماد به نفس در کوچینگ

اعتماد به نفس در کوچینگ

کاملاً معمول است که کوچ‌های جدید اعتماد به نفس ندارند و این کاملاً طبیعی است. با داشتن کوچ‌هایی با بیش از 15 سال ، این مسئله را بسیار زیاد می بینیم. پس چه کاری میتونی در این مورد انجام بدی؟ خوب شما می توانید چند کار انجام دهید:

شما آنجا نیستید تا چیزی را برطرف کنید

اولین چیزی که به آن نگاه می کنید ، ورود به سیستم با الگوی خود است. از چه چارچوبی برای فکر کردن در مورد کوچینگ استفاده می کنید؟ کوچینگ در واقع مراجع محور است. آیا چیزی در پارادایم شما وجود دارد که فکر می کنید باید چیزی را اصلاح کنید …؟ این برای دانشجویان ما کاملاً معمول است زیرا آنها معمولاً از کوچینگ ، سابقه مشاوره یا زمینه بهداشتی می آیند که بخشی از کار آنها رفع مشکلات برای مشتری است. در کوچینگ شما برای رفع مشکل نیستید. فقط دانستن این مسئله می تواند به اعتماد به نفس کوچ کمک کند. مراجع پاسخ ها را دارد و می داند چه کاری باید انجام دهد. به عنوان کوچ وظیفه شما این است که فقط در کنار آنها باشید.

ایجاد تعهد برای خود و مراجع

مورد بعدی که باید به آن توجه کنید این است که فقط برای نگه داشتن فضا برای مراجع کاملاً قدرتمند است. گاهی اوقات این را گواهی می نامند. و واقعاً معنای آن این است که فقط وقتی کسی حقیقت را می گوید در آنجا باشد. فقط این می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. در واقع می تواند چیزهایی را برای مراجع ایجاد کند که به نظر می رسد شنیده شده است و این خود کافی است بدون اینکه شما حتی کاری انجام دهید. اگر می توانید گوش دادن فعال داشته باشید و بسیار دقیق به صحبت های مراجع گوش فرا دهید و چند مورد را انتخاب کنید ، این یک جایزه است اما صادقانه بگویم فقط حضور در همان فضا و اجازه دادن به مراجع برای او بسیار مفید است.

ساختار و مسئولیت پذیری

نکته دیگر این است که دست کم نگیرید ، قدرت ساختار و مسئولیت پذیری است. بنابراین ، مربیگری یکی از راه های کار کردن است. این مکالمه بین مربی و مراجع نیست بلکه ساختارها بسیار مهم هستند. بنابراین ، همین مسئله اینکه هر هفته جایی برای رفتن باید کاملاً قدرتمند باشد. و به عنوان مربی که می تواند با مراجع در چک شود “چگونه با هدفی که هفته گذشته برایم ذکر کردی رفتی؟” که به خودی خود بسیار قدرتمند است.
یک بار دیگر شما واقعاً کاری انجام نمی دهید ، فقط تأمین ساختارها و فضا را انجام می دهید. من فکر می کنم این فقط یک طبیعت انسانی است که به هر دلیلی اگر بگوییم فرد دیگری قصد دارد این کار را انجام دهد مانند رفتن به ورزشگاه یا هر چیز دیگری ، ما احتمالاً کاری را انجام می دهیم. من می توانم به خودم بگویم “من می خواهم ورزش کنم” و خیلی راحت می توانم خودم را از قلاب کنار بگذارم اما اگر به شخص دیگری بگویم “من می خواهم ورزش کنم” من احتمال بیشتری دارم که آن را انجام دهم. بنابراین فقط یک مسئله پاسخگویی است که در آن یک بار دیگر شما کاری جز حضور در آنجا انجام نداده اید.

احساس ترس کنید

پس اگر هنوز اعتماد به نفس ندارید ، یک استراتژی عالی دیگر این است که قدیمی احساس ترس کنید و به هر حال آن را جعل کنید تا زمانی که موفق شوید. و در واقع همه چیز این است که در آن ساعت در آنجا حضور پیدا کنید و فقط طوری رفتار کنید که انگار از قبل مربی شگفت انگیزی هستید که هستید. اگر چند بار این کار را انجام دهید و مغز شما واقعاً شروع به سیم کشی مجدد می کند و احساس اطمینان بیشتری می کنید.

من به اندازه کافی خوب هستم

یکی دیگر از موارد مهم این است که بررسی کنید آیا از سندرم من کافی نیستم رنج می برید. و این به ویژه در میان زنان رایج است ، کل ایده که شما به اندازه کافی خوب نیستید ، شما به اندازه کافی والدین خوبی نیستید ، شما به اندازه کافی کارمند خوب نیستید ، شما به اندازه کافی شریک نیستید و یک مربی به اندازه کافی خوب من یک تمرین برای انجام دادن دارم با خود اسم خود را بگویید و به اندازه کافی خوب هستید – “من حمید هستم و مربی هستم و به اندازه کافی خوب هستم”. فقط آن تمرین کوچک را انجام دهید ، حتی می توانید آن را بنویسید: “من حمید هستم و مربی هستم و به اندازه کافی خوب هستم” و فقط متوجه می شوید چه چیزی پیش می آید. با نوشتن آن چه افکار و احساسی بیرون می آید؟ هنگامی که لیستی از انواع احساساتی را که به وجود آمد ، به دست آوردید ، فقط از هر یک از آنها عبور کنید. مدتی را سپری کنید و به خودتان اعتراف کنید که دیگر نیازی نیست بیش از آنچه در حال حاضر هستید باشید. فقط حاضر شدن برای مشتری شما کافی است.

شکست را در آغوش بگیرید

و سرانجام شکست را در آغوش بگیرید زیرا شما بعضاً کاری را انجام می دهید که فکر می کنید می توانستید بهتر انجام دهید یا حتی اگر خوش شانس باشید مراجع شما به شما بازخورد می دهد. و آن لحظات مانند طلا هستند. زیرا اگر تازه وارد هستید و به عنوان مربی شروع می کنید و مثلاً فقط در برنامه ما ثبت نام کرده اید ، این یک واقعیت است که بهتر و بهتر خواهید شد. و مهارت ها و دانش هایی را که اکنون ندارید توسعه خواهید داد. اما برای این کار شما باید شکست بخورید و باید با آن موافق باشید. بنابراین این آخرین چیزی است که من پیشنهاد می کنم.

بنابراین همه کارها درست می‌شوند فقط آن را انجام دهید و شما فوق العاده خواهید شد!

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رزرو رایگان جلسه کوچینگ

برای آشنایی بیشتر با کوچ و کوچینگ یک جلسه رایگان با کوچ مرتبط با مسئله‌تان رزرو نمایید. علاوه بر آشنایی با کوچینگ، کوچ مسیر رسیدن به هدف مطلوب با کوچینگ را برای شما بیان خواهد نمود.

دانش آموزان در دوران کرونا
كنكور، كرونا، استرس

کنکور امسال به دلیل شیوع کرونا برای داوطلبین شرکت در این آزمون شرایط متفاوتی نسبت به سنوات گذشته دارد. تعطیلی مدارس و مجازی شدن آموزش‌ها

عضویت در خبرنامه ایمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

جلسه رایگان کوچینگ

برای دریافت جلسه رایگان کوچینگ فرم ذیل را تکمیل نمایید.