استفاده از مهارتکنجکاوی کودک

مثل یک کودک کوچ کنید – قدرت کنجکاوی در کوچینگ

“من دقیقاً می دانم منظور شما چیست ، مثل وقتی که من …”. چقدر برای شما اتفاق افتاده است که بعد از اشتراک گذاری مطلب مهمی چنین جملاتی را می‌شنوید؟ شاید طرف مقابل بداند ، شاید نه. ما می خواهیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم و آنها را بفهمیم. ما می خواهیم ارتباط برقرار کنیم. و با این حال ، پر کردن جای خالی بسیار آسان است و در نهایت به مرجعان خود اصلاً گوش نمی‌دهیم.

مثل یک کودک کوچ کنید

ما فکر می کنیم که می‌دانیم و فرضیاتی را در نظر می‌گیریم. ما تعصب و اعتقادات خود را تأیید می کنیم.

در کوچینگ ، این یک روش مطمئن برای عدم ارائه خدمات درست به مشتریان است. این در مورد ما نیست ، در مورد آنها است. ما می‌توانیم برای داشتن حضوری غنی تر ، از خرد و تجربیات زندگی خود برای تنظیم دقیق شهود و همدلی خود استفاده کنیم. در واقع ، “آنها” دقیقاً مانند “ما” هستند. نمی‌توان تجربیات ما را به مشتری اتوضیح داد ، تا تصویری از آن چه که است و آنچه می‌خواهد ایجاد کند. این به این دلیل است که آنها تجربیات خاص خود را دارند و کاملاً مجزا از تجربه ما هستند.

“غیرممکن است که یک مرد آنچه را که فکر می‌کند از قبل می‌داند بیاموزد.” Epictetus فیلسوف یونانی که به عنوان یک برده متولد شد.

بنابراین، باید به خود یادآوری کنیم که نمی ‌دانیم مشتری به ما چه می‌گوید. فقط وقتی مکالمه به یک تحقیق و گفتگو مشترک تبدیل شود، می‌توانیم موارد بیشتری را کشف و درک کنیم.

و چگونه می‌توانیم یاد بگیریم؟ مثل یک کودک کنجکاو باشید. یک جعبه به کودک بدهید و او آن را در دهان خود قرار می دهد ، بو می‌کند ، بافت و رنگ های آن را کشف می‌کند. کودک ممکن است روزها صرف کشف بیشتر و بیشتر در مورد این جعبه کند. وقتی دیگران ممکن است فقط آن را به عنوان ظرفی برای چیزهای دیگر ببینند، کودک آن را به عنوان یک اسباب بازی می‌بیند. این جعبه یک دستگیره برای ورود به مناطق جدیدی از دنیای همیشه در حال رشد او می شود. بیایید هر جلسه مربیگری را با هدف کنجکاوی و ایجاد این کنجکاوی در مشتریان شروع کنیم.

تصور کنید که با کنجکاوی چقدر بیشتر می توانیم یاد بگیریم.

برای یک کوچ ، کنجکاو بودن ما را قادر می‌سازد عقایدمان را کنار بگذاریم. به ما این امکان را می‌دهد که از برداشت های اول فراتر برویم و با مشتری ارتباط برقرار کنیم. مهم نیست که داستان آنها مانند ما باشد زیرا این داستان مهم نیست. این همان چیزی است که فرد تجربه می‌کند. و این بی نظیر است.

کوچینگ با کنجکاوی کودک همچنین به کوچ اجازه می‌دهد فراتر از کلمات و ایده ها برود. بلکه کوچ در ذات آنچه فرد به اشتراک می‌گذارد کشف های بیشتری خواهد کرد. فقط با آن طرز تفکر می‌توان واقعاً یاد گرفت.

در هر جلسه فروتنی و اشتیاق واقعی لازم است.

و بقیه ما ، به عنوان مشتری ، چطور؟ کنجکاوی کلید رهایی از هر اعتقادی است که مانع مان می‌شود. شاید فکر کنیم که نمی‌توانیم چیزها را تغییر دهیم ، شاید بدانیم که چیزی کار نمی‌کند.

کنجکاو بودن ما را قادر می‌سازد تا شرایط را دوباره تنظیم کنیم ، گزینه ها و گزینه های جدید را ببینیم. این کنجکاوی ما را قادر می‌سازد رنگ ها و بافت های جدیدی را در جعبه موجود پیدا کنیم.

تصور کنید چه اتفاقی خواهد افتاد که همه قوانین و محدودیت هایی را که ما به عنوان یک امر طبیعی تصدیق می‌کنیم حذف کنیم. وقتی فقط با اوضاع بازی می‌کنید و موارد ممکن را کشف می‌کنید.

در واقع ، فقط چنین کنجکاوی می‌تواند امید و خلاقیت قدرتمندی را برای زندگی در زندگی که می خواهیم داشته باشیم ، به ما برساند.

‘ Nan Nan، یک استاد ژاپنی در دوران میجی ، یک استاد دانشگاه را پذیرفت که برای تحقیق در مورد ذن آمده بود. نان در چای سرو شده. او جام بازدید کننده خود را کامل ریخت و سپس به ریختن ادامه داد. پروفسور تماشای طغیان فنجان را دید تا جایی که دیگر نتوانست خودش را مهار کند. “این بسیار پر است. دیگر هیچ وارد نخواهد شد! ” نان این گفت: “مانند این جام ، شما پر از نظرات و گمانه زنی های خود هستید. چگونه می‌توانم آن را به تو نشان دهم مگر اینکه ابتدا فنجان خود را خالی کنی؟

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رزرو رایگان جلسه کوچینگ

برای آشنایی بیشتر با کوچ و کوچینگ یک جلسه رایگان با کوچ مرتبط با مسئله‌تان رزرو نمایید. علاوه بر آشنایی با کوچینگ، کوچ مسیر رسیدن به هدف مطلوب با کوچینگ را برای شما بیان خواهد نمود.

کوچینگ ، محصول یا خدمت
وبینار کوچینگ محصول یا خدمت

وبینار کوچینگ محصول یا خدمت پنجشنبه 1 آبان 99 ساعت 19 الی20برگزار کننده : کاوه روحانی کوچ توسعه کسب و کار سخنران : علی لواسانی

وبینار رایگان بازاریابی و فروش عصبی
وبینار رایگان بازاریابی و فروش عصبی

وبینار رایگان بازاریابی و فروش عصبی با سخنرانیه : مجید خورشیدی کوچ حرفه ای فروش و ارسطو رضانیا مدرس کوچینگ و NLP بلیط رایگان یکشنبه

عضویت در خبرنامه ایمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

جلسه رایگان کوچینگ

برای دریافت جلسه رایگان کوچینگ فرم ذیل را تکمیل نمایید.