unnamed-file.jpeg1

چگونه مشتری پیدا کنیم؟

اقتصاد امروز جزئی از ابعاد مهم زندگی انسانی محسوب می شود. از این رو خواسته یا ناخواسته هرکدام از ما خط و ربطی به این موضوع داریم. اقتصاد با تمام پیچیدگی ها و گستردگی هایی که دارد از یک مفهوم ساده به نام خرید و فروش ساخته شده است.

از این رو اولین و مهمترین فاکتور موفقیت در یک کسب و کار بالا بردن توانایی فروش و ارائه خدمات است که این مسئله با پیدا کردن مشتری و مخاطب امکان پذیر است.

اماسوال اصلی این است که مشتری را چگونه پیدا کنیم؟ مهمترین داستان در این بین این است که احتمالا همزمان با کسب و کار شما، تجارت های زیادی وجود دارد که می تواند کار و خدمات شما را ارائه دهد. از این رو مشتری حق انتخاب دارد و در این حق انتخاب اگر شما در اولویت نباشید محکوم به شکست و حذف از دنیای اقتصاد خواهید بود. بنابراین به هر نحوی که باشد، باید بتوانید مخاطب مناسب و مشتری خوبی برای خودتان پیدا کنید. عمدتا تبلیغات یکی از راه هایی است که پیشنهاد می شود. اما چه نوع تبلیغاتی؟

مشتری از تبلیغات خسته است

کافی است یک بار با چشمان باز در خیابان قدم بزنید تا با انبوهی از بنرها و تراکت ها و … مواجه شوید. مشتری از دیدن و خواندن و توجه کردن به تمام این موارد خسته است و به نوعی دیگر نظر مخاطب توسط این دست از موارد جلب نمی شود. علاوه بر این، این نوع روش تبلیغات هزینه بسیار بالا در قبال بازدهی کم آن دارد.
شما باید بتوانید از تبلیغات هدفمند استفاده کنید. یعنی این که بدانید مخاطب شما در کجا حضور دارد و نیاز این مخاطب چیست. با گسترش شبکه های اجتماعی که تقریبا همه ما در آن حضور داریم یکی از بهترین راه های جذب مخاطب بازاریابی محتوایی است. این بازاریابی بر اساس نیاز مشتری و مخاطب ایجاد شده است. به طور ساده و بسیار کلی مخاطب در دنیای مجازی مانند صفحات وب و … به دنبال یک سری اطلاعات برای رفع نیاز خود می گردد. شما به عنوان صاحب کسب و کار مرتبط با نیاز مخاطب ( که به دنبال آن میگردد ) می توانید اطلاعات مورد نیاز را به او بدهید و در خلال این اطلاعات کسب و کار خودتان را به عنوان راه حل معرفی کنید. این روش بازدهی بالا، هدفمند تر و البته بسیار کم هزینه تر از روش سنتی می باشد.

نویسنده : مجید خورشیدی

[block id=”majid-khorshidi”]

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رزرو رایگان جلسه کوچینگ

برای آشنایی بیشتر با کوچ و کوچینگ یک جلسه رایگان با کوچ مرتبط با مسئله‌تان رزرو نمایید. علاوه بر آشنایی با کوچینگ، کوچ مسیر رسیدن به هدف مطلوب با کوچینگ را برای شما بیان خواهد نمود.

عالیجناب استرس
عالیجناب استرس

عالیجناب استرس: گاهی اوقات تصمیم گیری و انجام فعالیتهای ما به دلایل متعددی بسیار به کندی صورت میگیرد و حتی کاملا متوقف می شود که

ارزیابی نقاط ضعف و توانمندی ها
ارزیابی نقاط ضعف و توانمندی ها

نقاط ضعف و توانمندی ها را ارزیابی کنید. الان وقتش رسیده که برخی از خلاءهایی را که ممکن است به دلیل تعلیمان تاقص یا سایر

عضویت در خبرنامه ایمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

جلسه رایگان کوچینگ

برای دریافت جلسه رایگان کوچینگ فرم ذیل را تکمیل نمایید.