self-care

چگونه خودمان را دوست داشته باشیم؟(خود مراقبتی)

جواب دادن به این سوال بسیار مهم است؛ زیرا با با فهمیدن این جواب در بسیاری از زمینه‌های زندگی خود دچار پیشرفت می‌شوید و از همه مهم‌تر از زندگی خود لذت می‌برید.

لذت های زندگی مانند عشق، معنوییت و غذا خوردن برای یک شخص دیگر می‌تواند رقص، طراحی، و مراقبه باشد.

مراقبت و دوست داشتن خود، چیزی فراتر از فقط یک احساس خوب است. بخاطر این دلیل که انسان سلامت روانی خود را با مراقبت و دوست داشتن خود بدست می‌آورد.

خودمراقبتی نقش اساسی در حفظ همه چیز ، از خلاقیت ، تاب آوری و بهره وری تا انگیزه و رفاه دارد. اینکه چگونه از خود مراقبت کنیم و خودمون رو دوست داشته باشیم در تعیین عملکرد ما در رفتار با خانواده، کسانی که دوستشان داریم و به خصوص مشتری های ما دارد و همه‌ی این‌ها به این بستگی دارد که چگونه از خودمون مراقبت می‌کنیم و به خودمون عشق می‌ورزیم.

تمرین کردن اینکه چگونه از خود مراقبت می‌کنیم و چگونه خودمون رو دوست داشته باشیم؛ ارتباط ویژه‌ای با کسب و کار شما و درآمد ما هم داره. مربیگری و کوچینگ رفاه،  فقط در ایالات متحده میلیاردها دلار ارزش دارد. مشتریانی که با آنها کار می کنید؛ اعم از سازمان های غیردولتی ، مشاغل یا افراد؛ به دنبال استفاده از تخصص شما هستند. مهم این است که آنچه را که تبلیغ می کنید ، تمرین کنید و بتونید مهارت های خودتون رو به‌خوبی ارايه بدید که داشتن یک کوچ خیلی میتونه به شما کمک بکنه.

خود مراقبتی یک مهارت است.

چجوری یاد بگیریم خودمون رو دوست داشته باشیم؟

یکی از لذت های یادگیری در کوچینگ‌مال این است که شما یاد خواهید گرفت؛ که چگونه با استفاده از خود مراقبتی به هدف های خود دست پیدا کنید و به طور شگفت انگیزی نتایج خود را مشاهده کنید؛ به طور مثال سوال های زیر را از خود بپرسید :

چه چیزی برای شما مهم است؟

ارزشهای شما چیست؟

چگونه می توانید در زندگی خود پیشرفت کنید؟

تکنیک های مراقبت از خود به عنوان یک روش شگفت آور مهم برای رسیدن به اهداف خود ظاهر می شوند. برای شما ، مراقبت از خود ممکن است خواندن ، پیاده روی، آشپزی، رفتن به پارک باشد تا با از استفاده از محیط مورد علاقه‌ خودتون راهی برای لذت بردن پیدا کنید.

بنابراین ، در ماه اسفند، برای خودتان مقداری وقت بدون عوامل مزاحم اختصاص دهید. چه برای آهسته دویدن در اطراف پارک ، بازدید از یک گالری یا بازار ، و یا برای حلقه زدن با یک کتاب ، همه‌ی چیز هایی که برای شما مفید واقع شود برای مشتری شما هم موثر واقع می‌شود بخطر اینکه شما وقتی به خودتون عشق می‌ورزید به دیگران هم عشق می‌ورزید.

در اینجا پنج نکته مهم برای کمک به شما در حفظ تعادل برای مراقبت از خود در طول تعطیلات آورده شده است :

ساختن یک عادت منظم مراقبت از خود امکان دارد برای شما،  ممکن نباشد. این فرصت را برای جستجو در روش های جدید مراقبت از خود ببینی.

از دیگران بابت رفتار خوبشون تشکر کنید؛ برای خودتون جوایزی تعیین کنید و در صورت رسیدن به هدف مورد نظرتون به خودتون جایزه بدید و بهترین دوست خودتون باشید.

به یاد داشته باشید که مشتریان شما ممکن است چالش های فصلی را نیز تجربه کنند که ممکن است تقاضای بیشتری از شما داشته باشد. اکنون زمان مناسبی برای تأمل و فکر در مورد مطالبی است که طی سال‌های گذشته از اون‌ها تجربه کسب کردید و الان می‌تونید استفاده کنید؛ اگر هم تجربه کافی ندارید شما می‌تونید از تجربه دیگران و بیزینس کوچینگ استفاده کنید.

آنچه را به دست آوردید رو ببینید. شما به عنوان یک دانشجوی کوچینگ‌مال دوره هایی را می گذرانید، با افراد جدید ملاقات می کنید و در این راه چالش ها و اهداف خود را تعیین می کنید تا موفقیت های خود را جشن بگیرید.

با فناوری درگیر شوید و از آن جدا شوید. این یک روش عالی برای برقراری ارتباط با مردم است. اما دور شدن از تکنولوژی فرصتی عالی برای تمرکز و حضور بیشتر فراهم می کند.

به اشتراک بگذارید

رزرو رایگان جلسه کوچینگ

برای آشنایی بیشتر با کوچ و کوچینگ یک جلسه رایگان با کوچ مرتبط با مسئله‌تان رزرو نمایید. علاوه بر آشنایی با کوچینگ، کوچ مسیر رسیدن به هدف مطلوب با کوچینگ را برای شما بیان خواهد نمود.

عضویت در خبرنامه ایمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب

جلسه رایگان کوچینگ

برای دریافت جلسه رایگان کوچینگ فرم ذیل را تکمیل نمایید.