تعهدات نهفته و خواسته های محقق نشده

تعهدات نهفته و خواسته های محقق نشده

تعهدات نهفته و خواسته های محقق نشده: دنیای بیرونی ما بازتابی از تعهدات درونی ما می باشد.برای شناخت حقیقی تعهد درونی مان، فقط کافی است به زندگی خود بنگریم.ما خواه از این موضوع آگاه باشیم یا نه، همیشه دقیقا آنچه را می آفرینیم که بیشترین تعهد را نسبت به آن داریم.درک این نکته حیاتی است که همیشه انتخاب های ما با ژرف ترین تعهداتمان همسو هستند.

با وارسی د اشته ها و نداشته هایمان می توانیم کشف کنیم و ببینیم در حقیقت به چه متعهد هستیم. هنگامی که زندگی ما در مسیر دلخواه قرار ندارد، می توانیم مطمئن باشیم تعهدی نهانی داریم که با خواسته ای که بر زبان می آوریم، ناسازگار است.

برای نمونه، شاید شما بگویید که به بهبود شرایط مالی تان متعهد هستید، اما ممکن است با وارسی دقیق انتخابهایتان بفهمید که بیش از درآمد ماهانه خود هزینه می کنید. اگر به چرایی پس انداز نکردن برای آینده یا ناتوانی در پرداخت بدهی های خود عمیقتر بنگرید، آنگاه بی تردید تعهد دیگری را کشف خواهید کرد، تعهدی ژرف تر که ممکن است این باشد که هر وقت و هر کجا بخواهید باید خرج کنید . بنابراین وقتی چیزی را می بینید که می خواهید، پاسخ طبیعی و تعهد نخستین شما چیره می گردد. آنگاه بدون هیچ تفکری از مسیر خارج می شوید و از تعهد نخستین خود، یعنی خرج کردن پولتان به جای پس انداز کردن آن پیروی می کنید.

شاید شما بارها و با قاطعیت برای رسیدن به وضعیت بدنی بهتر تصمیم گرفته اید، اما وقتی زمان تمرین ورزشی می رسد، همیشه با بهانه هایی به قول خود عمل نمی کنید مثلا می بینید که  خسته اید، یا وقت ندارید یا یک اتفاق ضرب الاجل پیش می آید که شما را از انجام قولی که به خود داده اید باز میدارد.

اینجاست که باید بتوانید خود را عمیق تر نگاه بکنید . مواردی از این دست که خسته اید، کاری برایتان پیش آمده است و … اینها تماما ظاهر قضیه می باشد و اگر بتوانید به خود ژرف تر بنگرید و حاضر باشید ریشه ی آن را دریابید ، به این نتیجه می رسید که تعهدی نیرومندتر برای داشتن احساس بد درباره خودتان وجود دارد.

حتی با اینکه هر روز با بهترین نیت از خواب بیدار می شوید، وقتی زمان انتخاب های هوشمندانه برای تندرستی فرا می رسد، بر تعهد اولیه شما چیره می شود و از انجام کاری که شما را به سوی دست یابی به هدفتان پیش می راند، جلوگیری می کند.

این روند می تواند در روابط نزدیک شما هم وجود داشته باشد. شما مشتاق داشتن رابطه ای گرم و پرشور با همراه زندگی خود هستید، اما هر وقت که فرصتی برای این رابطه پیش می آید، دلیلی برای دوری گزینی از صمیمیت با او پیدا می کنید.

اینجاست که شما می توانید با کمک یک کوچ که همراه شما در مسیر تغییر و تحول است، به درون خود عمیق تر بنگرید و دریابید که آن تعهد عمیق تر دیگری که بر روابط شما سایه افکنده است و مانع از برقراری روابطی پرشور با شریک زندگی تان می شود، چیست؟

بسیاری از ما حتی نمی دانیم که تعهدات دیگری غیر از آنچه تلاش می کنیم نشان دهیم، داریم. تعهداتی که در ظاهر وجود ندارند و حتی تعهداتی که در ظاهر می بینیم خلاف آن تعهدات پنهانی هستند. تعهدات نهفته ما به افکار، باورها و از همه مهمتر، انتخاب هایمان جهت می بخشند.

تعهدات نهفته ما مسئول تفاوت ما هستند میان آنچه که می گوییم و می خواهیم و آنچه که در واقع تجربه می کنیم.

اگر برایتان مهم است که به خواسته های خود برسید، هر آنچه را که برنامه ریزی می کنید تا محقق کنید ، ولی در راه به موانعی برمی خورید که خود نمی دانید آنها چه هستند ، اگر خواستار تحول در باورها و تعهدات پنهان خود هستید حتما از یک کوچ کمک بگیرید.

کوچ فردی است که با گوش شنوای خود، آنچه را که شما حتی قادر به بیان آن نیستید را شنیده و به شما بازخورد می دهد. به کمک یک کوچ می توانید تعهدات پنهان خود را یافته و در مورد آنها تصمیم گیری نمایید. 

نویسنده : ژیلا سلیمی

[block id=”zhila-salimi”]

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رزرو رایگان جلسه کوچینگ

برای آشنایی بیشتر با کوچ و کوچینگ یک جلسه رایگان با کوچ مرتبط با مسئله‌تان رزرو نمایید. علاوه بر آشنایی با کوچینگ، کوچ مسیر رسیدن به هدف مطلوب با کوچینگ را برای شما بیان خواهد نمود.

تاثیر سخن دیگران بر زندگی
تاثیر سخن دیگران بر زندگی

هفت دقیقه طلایی ترس از حرف مردم توی زندگی شما چقدر تاثیر گذاره؟ راهکاری وجود داره که بتوانیم حرف مردم را از زندگیمان حذف کنیم؟

عضویت در خبرنامه ایمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

جلسه رایگان کوچینگ

برای دریافت جلسه رایگان کوچینگ فرم ذیل را تکمیل نمایید.