حریر شمس

کوچ فردی / زندگی

 

پکیج های کوچینگ من مقالات من

وبسایت : –
لینکدین : harir-shams
اینستاگرام : harir.shams.coach
شماره تماس : 09372250575

درباره من

حریر شمس هستم، متولد ۱۳۶۶ . کوچ حرفه ای (ACTP) از آکادمی FCA لندن. فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری . قبل از تمام شدن تحصیلات دانشگاهی، مشغول به کار و فعالیت در حرفه معماری شدم و فعالیتم ۷ سال ادامه داشته است که مجموعا ۱۱ سال فضای معماری را در دانشگاه و بازار کار حرفه ای تجربه کرده ام .

در بهمن ماه ۹۵ با آکادمی بین المللی کوچینگ فارسی‌زبانان (لندن) آشنا شدم و بیش از سه سال است که به طور متمرکز ،کوچینگ حرفه‌ی اصلی‌ام بوده است . در حال حاضر با بیش از ۶۰ مراجع بیش از ۶۵۰ ساعت جلسات فردی کوچینگ برگزار کرده‌ام . از کودکی به “هنر و خلاقیت” و “شناخت موضوعات ناشناخته به خصوص در مورد انسان‌ها” علاقه زیادی داشته‌ام . تصویرسازی ذهنی از جمله کارهایِ مورد علاقه‌ی من است و با توجه به شهودی و درونگرا بودنم ، میتوانم درک عمیقی از دنیای درونی افراد داشته باشم . نقاشی از مهارت هایی‌ست که از کودکی به آن پرداخته‌ام و به من امکان وصل شدن به منبع انرژی بی‌کرانی را میدهد . بعد از دانشگاه برای رشد در مسیرِ معماری با هدف حرفه ای تر شدن ،علاوه بر کار در شرکتهای معماری نظیر “آرمه طرح اسپیدان” ، “هسته طراحی فضای چهارم” ، “خشت و فیروزه” و پروژه هایی همچون “طرح توسعه مجلس” ، “ساختمان جدید بورس” و… و گرفتن پروژه هایی به صورت برونسپاری ، به کسب مهارتهای مورد علاقه‌ام و نیز شرکت در دوره‌های تکمیلی معماریِ داخلی و نرم‌افزارهای به روز مانند راینو ، رِویت و پُست‌پروداکشن هم پرداختم .

تا اینکه در سمیناری که برای معرفی کوچینگ در دیماه ۹۵ برگزار شده بود، موثرترین جملاتی که می شنیدم این‌ها بودند :
افراد متخصص زندگی خودشان هستند .بهترین یادگیری از درون است .هر فردی بهترین راه حل ها را درون خودش دارد .

علاقه من به معماری و کوچینگ همزمان ، باعث شد ایده‌ای در ذهنم نقش ببندد و تصمیم گرفتم آن را رشد دهم : ترکیب معماری و کوچینگ . تعریف معماری برای من خلق کردن است و برای خلق کردن ، “خلاقیت اصیل” نیاز زیربنایی و اساسی است و کوچینگ ابزار قدرتمندی برای بیدار و فعال‌تر کردن خلاقیت مبتنی بر شهود وخرد انسان هاست . نکته اینجاست که با استناد به تجربه‌ی فردی خودم و تجربه‌ی جمعی دیگر از معماران ، شلوغی و پرکاری ، ظاهرا زمان چندانی برای خلوت موثر و کارا به این افراد نمیدهد ؛ یا اینکه معماران چنان در فضای کاری خود غرق و گاهی گم می شوند که نیاز است عاملی موثر ، همه‌ی شلوغی های ذهنشان را پاک کند تا در آرامشی اَمن بنشینند و در صفحه‌ای سفید طرح دلخواه خود را دراندازند و بعد از دیدن چندین اتود، خود انتخاب کنند که طرحشان از زندگی چیست.

من میخواهم لذت کارفرما بودن در جلسات کوچینگ را به معماران هدیه دهم . هر چه خودشان می خواهند را خودشان خلق کنند و خودشان بسازند و این خلق کردن سفریست درونی . من با انعطاف پذیری در جریان کوچینگ -مانند آب- شکل مراجع را به خود می گیرم ، حال می خواهد این شکل هشت ضلعی بهشتی باشد یا دایره ی آسمانی یا هر شکل دیگر ؛ انتخاب با معمار است . ارزش‌های من در زندگی، تعادل، آزادی، هماهنگی، اشتیاق و خلاقیت است.

اکنون با این توصیفات اگر فکر میکنید همراهی با من -به عنوان آیینه‌ای از وجود خودتان- میتواند برای بهبود ، رشد و توسعه‌ی فردی شما موثر باشد ، با افتخار مشتاق شنیدنتان هستم و شما را به یک جلسه کوچینگ آزمایشی دعوت می کنم.

تحصیلات

 

لیسانس معماری

کوچ حرفه ای ACTP

آکادمی FCA لندن

دوره کوچینگ
(650 ساعت کوچینگ)

پکیج های کوچینگ حریر شمس