کوچ زندگی کیست؟

کوچ زندگی کیست؟ (تعریف لایف کوچینگ)

کوچ زندگی یا لایف کوچ کیست؟

زندگی ما مسیری دارد و در مسیر زندگی همیشه موانعی در راه ما هست. کوچ زندگی در شناسایی موانع راه ما را آگاه می‌کند و در این مسیر چشم‌های ما را باز نگه می‌دارد.
لایف کوچ یا کوچ زندگی کسی است که به طور حرفه ای آموزش دیده تا به ما در مسیر زندگی راهنمایی کند.آنها مانند یک دوست و یک حامی هستند و یک مشاور قابل اعتماد در هر یک از آنها گنجانده شده است. آنها کسی هستند که شما را وادار می کنند تا اهداف خود را شناسایی کنید، شما را مسئول بدانند و در طول سفر شما را تشویق کنند تا نسخه بهتری از خود شوید.
در واقع یک لایف کوچ به ما کمک می‌کند تا در زمینه مورد نظر خود در زندگی بهبود داشته باشیم و بتوانیم مشکلات خود را شناسایی کنیم، و خودمان مشکلات را حل کنیم.

چه کسی به کوچ زندگی نیاز دارد؟(لایف کوچینگ)

بسیاری از افراد به دنبال کوچ‌های زندگی برای راهنمایی در ایجاد تغییری مهم در زندگی هستند، مانند شروع کار جدید. با این حال ، در بسیاری از موارد ، مردم برای کمک به ساختن زندگی شادتر و پرمعنا تر ، به کوچ‌های زندگی مراجعه می‌کنند.

تعدادی نشانه وجود دارد، که کار با کوچ زندگی می تواند برای شما مفید باشد. این علائم عبارتند از:

شناسایی اهداف و تعریف چشم انداز موفقیت
ایجاد برنامه های رشد حرفه ای و شخصی
شناسایی باورهای محدود کننده
تلاش برای استقلال مالی
به دست آوردن تعادل کار / زندگی
یادگیری برقراری ارتباط در زمان کوتاه‌تر و موثرتر
تقویت ارتباطات قدرتمندتر به صورت حرفه ای و شخصی
بهبود روابط و مهارت های ارتباطی
دستیابی به اهداف جسمی مثل کاهش وزن و یا تناسب اندام
مدیریت زندگی یا چشم انداز تجاری
بیان ارزشهای اصلی
عدم کنترل در تحریک پذیری مکرر
سطح بالای استرس و یا اضطراب
ناتوانی در ترک عادت های بد
عدم تحقق در زندگی اجتماعی شما
احساس مداوم نارضایتی در محل کار
احساس خلاقیت مسدود شده

یک کوچ زندگی چه کمکی می‌تواند به شما کند؟

یکی از مهمترین مزایای کار با کوچ‌ زندگی این است که بتوانید دیدگاه تازه و آگاهانه ای درباره مشکلاتی که با آن روبرو هستید، کسب کنید. علاوه بر ارائه بینش جدید در مورد چالش ها ، یک کوچ زندگی می تواند به شما کمک کند الگوهای منفی را که می توانند مانع موفقیت شما باشند ، به صفر برسانید.

بسیاری از افراد کار با مربی زندگی را ابزاری برای از بین بردن شکاف بین شرایط فعلی و زندگی شما می دانند.

علاوه بر این ، افراد به طور مرتب با مربیان زندگی صحبت می‌کنند تا از طریق موانعی که ممکن است در یافتن شریک زندگی یا همسر شما اختلال ایجاد کند ، عبور کنند. بسیاری از افراد همچنین در شناسایی اشتیاق و ترسیم مسیر ایده آل شغلی خود به دنبال کوچ‌های زندگی هستند.

از آنجا که جلسات معمولاً به طور منظم و در یک دوره طولانی مدت برگزار می شود ، مربیان زندگی می توانند اطمینان حاصل کنند که مراجعان آنها آنچه را که برای تجربه تغییر قابل توجه لازم است ، انجام می دهند.

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رزرو رایگان جلسه کوچینگ

برای آشنایی بیشتر با کوچ و کوچینگ یک جلسه رایگان با کوچ مرتبط با مسئله‌تان رزرو نمایید. علاوه بر آشنایی با کوچینگ، کوچ مسیر رسیدن به هدف مطلوب با کوچینگ را برای شما بیان خواهد نمود.

تفاوت بین کوچینگ و مشاوره
تفاوت بین کوچینگ و مشاوره

کوچینگ می تواند به یک کارآفرین کمک کند که به یک رهبر بزرگ تبدیل شود. از طرف دیگر مشاوره به تخصص و تجربه و کمک بسیاری نیاز دارد . اغلب اوقات ، خطوط بین کوچینگ و مشاوره می توانند بسیار نامشخص و تار شوند و شرایطی ایجاد می شود که در تأمین نیاز مشتری واقعاً مؤثر نباشد.
دانستن زمان استفاده از خدمات کوچ یا مشاور می تواند برای کسب و کار شما بسیار مهم باشد ، از طریق کمک به شما در پیشرفت مهارت های رهبری خود و یا با کمک به شما در حل مسئله پیش رو.
در زیر ، ۱۳ عضو شورای کوچینگ مجله فوربس تفاوت های کلیدی بین کوچینگ و مشاوره را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و اینکه چرا لازم است که بدانید چه موقع یکی را بر دیگری انتخاب می کنیم. این چیزی است که آنها برای گفتن دارند:
حقیقت در برابر عمل

عضویت در خبرنامه ایمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

جلسه رایگان کوچینگ

برای دریافت جلسه رایگان کوچینگ فرم ذیل را تکمیل نمایید.